Ankara Amasya Uçak Bileti
Amasya

Ankara Amasya Uçak Bileti

Ankara Amasya Uçak Bileti

Ankara Amasya uçak bileti için En Ucuz Ankara Amasya uçak bileti fiyatlarını ve seferlerini karşılaştırıp, en uygun, en hızlı ve en uygun biletleri güvenle, kolayca satın alın.

Amasya, Orta Karadeniz Bölgesi’nde yer almakta olan ve Şehzadeler şehri olarak da bilinen bir şehrimizdir. Amasya şehrin ortasından akan Yeşilırmak ve Osmanlı mimarisi ile yapılan yalıları ile dikkat çekmektedir. Bu güzel kente Ankara’dan ulaşabilmek için en hızlı ve kolay yol hava yolunu tercih etmektir. Sizler de Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan yola çıkarak 4 saat 15 dakika içerisinde Merzifon Havalimanı’na varabilirsiniz. Amasya Merzifon Havalimanı’na vardığınızda taksi, otobüs ya da araç kiralama gibi hizmetler alarak son derece kolay ve hızlı bir şekilde şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Ankara Amasya Uçak Bileti Fiyatları

Ankara Amasya Uçak Bileti fiyatları için ucuzucakbiletiara.com THY, Pegasus ve 500+ Uçak Firmasının Ucuz Ankara Amasya Uçak Biletleri için ucuzucakbiletiara.com’da Ankara Amasya Uçak Fiyatlarını alın.

Ankara Esenboğa Havalimanı ve Amasya Merzifon Havalimanı arasında uçuş seferi düzenleyen havayolu firmaları Türk Hava Yolları ve Pegasus Hava Yolları olarak karşımıza çıkmaktadır. Sizler de bu hava yolu şirketlerinden kendiniz için en uygun olanını seçerek aktarmalı olarak ya da direkt uçuş fırsatlarını değerlendirerek ulaşım sağlayabilirsiniz. Pegasus Hava yolları ve Türk Hava Yolları içinde bulunduğumuz dönemde günde 2 sefer düzenlemektedir. Özellikle akşam uçuşları sabah uçuşlarına göre %1 daha uygun fiyatlı olarak karşımıza çıkmaktadır. Sizler de seyahatinizi önceden planlayarak kendiniz için hangi gün ve bütçe daha uygunsa buna göre hareket edebilirsiniz.

Ankara Amasya Uçak Seferleri

Ankara Amasya uçak seferleri, için En Ucuz Ankara Amasya uçak seferleri ve fiyatlarını karşılaştırıp, en hızlı ve en uygun biletleri güvenle satın alın.

Ankara Amasya Arası Kaç Km, Kaç Saat

Ankara Amasya Arası Kaç Km, Ankara Amasya Arası Kaç Saat, Tüm detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Ankara Amasya Arası

ANKARA AMASYA ARASI KAÇ KM
Ankara – Amasya D200 Üzerinden
343 KM
ANKARA AMASYA ARASI KAÇ SAAT ( özel araç ile )
Ankara – Amasya D200 Üzerinden
4 SAAT 04 DAKİKA
ANKARA AMASYA ARASI HAVAYOLUYLA (UÇAKLA) YOLCULUK SÜRESİ50 DAKİKA
ANKARA AMASYA ARASI UÇUS MESAFESİ271 KM
Ankara Amasya Arası Kaç

Ankara Amasya Ucuz Uçak Bileti

Ortalama olarak uçuş fiyatlarına bakacak olursak eğer 320 lira civarı olarak karşımıza çıkmaktadır. Pegasus hava yolları ya da Türk hava yolları arasında sizin bütçenize en uygun olanını tercih edebilirsiniz. Ankara ve Amasya uçak biletleri arasında en uygun fiyatlara ulaşabilmek için Ekim, Şubat ve Haziran ayları en düşük fiyatları bulabileceğiniz aylar olarak karşımıza çıkmaktadır. Ortalamanın altında fiyatlar bulabilmek için kalkış tarihinden en az 16 gün öncesinde rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Sizler de bileti alacağınız tarihe de dikkat ederek oldukça uygun fiyatlar karşılığında gönül rahatlığı ile kolay bir şekilde uçak biletinizi satın alabilirsiniz. Böylece sizler de otobüs ile uzun saatler boyunca rahatsız bir yolculuk yaşamak yerine uçağı tercih ederek daha kısa süre içerisinde hızlıca gitmek istediğiniz yere kolayca varabilirsiniz.

Başkent’e Yolculuk için Esenboğa Havalimanı

Türkiye’nin başkenti olan ve oldukça fazla ziyaret çeken Ankara, Esenboğa Havalimanı ile yolcularına oldukça rahat bir yolculuk şansı sunmaktadır. Esenboğa Havalimanı Türkiye’nin dördüncü en işlek havalimanı olarak karşımıza çıkmaktadır. İç ve dış hatlar terminali aynı binalarda hizmet sunmaktadır ve böylece yolculara da büyük bir kolaylık sağlanmaktadır. Başkentin tek havalimanı olan Esenboğa Havalimanı merkez arası mesafe 28 km olarak karşımıza çıkmaktadır. Türk Hava yolları, AnadoluJet, Pegasus ve SunExpress hava yolları ile kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Esenboğa’dan merkeze nasıl ulaşım sağlanır?

Esenboğa Havalimanından Ankara’nın en merkezi olan AŞTİ, Kızılay, Gar, Sıhhiye ve Ulus’a büyükşehir belediyesine ait olan Belko Air adlı otobüslerle, EGO otobüsleri ile ya da taksi ve özel araçlarla ulaşım sağlamak mümkündür. Akyurt ilçesinde bulunan bu havalimanı içerisinde araç kiralama şansını da elde edebilirsiniz.

Havalimanı imkanları nelerdir?

Devlet kadrolarının da büyük sıklıkla kullandığı bu havalimanında pek çok tesis bulunmaktadır. Cafe Nero, Ankar Cafe, Bus Gate ve Büfe İç Hat gibi cafelerde dilediğiniz gibi vakit geçirebilirsiniz. Ayrıca Tadında Anadolu ve Bomonto Brasserie gibi restoranlarda yemek de yiyebilirsiniz. Havalimanında yer alan Duty free mağazalarında zaman geçirme şansını da kolay bir şekilde elde edebilirsiniz.

Amasya Merzifon Havalimanı

Amasya konumu itibariyle Tokat, Çorum ve Samsun gibi illere oldukça yakındır ve bu yüzden de havalimanı üzerinden bu illere de ulaşım sağlanmaktadır. Amasya Merzifon Havalimanı hem sivil hem askeri uçuşlar yapan bir havalimanı olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu havalimanı Merzifon şehir merkezine 6 km ve Amasya’ya 45 km uzaklıkta bulunmaktadır. Yalnızca iç hatlara sefer yapan bu havalimanı pek çok yolcu tarafından tercih edilmektedir. Amasya Merzifon havalimanın içerisinde hizmet veren tek bir cafe bulunmaktadır. Bu cafe sayesinde de havalimanında beklediğiniz süre boyunca vakit geçirme şansını elde edebilirsiniz.

Merzifon Havalimanı’ndan merkeze nasıl ulaşım sağlanır?

Merzifon havalimanından Amasya’ya taksi, araç kiralama ya da havayolu şirketlerinin sunduğu yolcu servisi hizmeti ile kolay bir şekilde ulaşım sağlanmaktadır. Türk hava yolları ve Pegasus hava yolları şirketinin yolcuları için sunduğu yolcu servisi hizmeti bulunmaktadır. Bu havalimanı coğrafi konumundan da dolayı Tokat, Çorum ve Samsun illerinden yolculara da ulaşım hizmeti sunmaktadır. Türk hava yollarının haftanın her günü İstanbul ve Merzifon arası karşılıklı bir uçuş seferi bulunmaktadır. Küçük ve sakin olan bu havalimanında uçaklara ve terminallere ulaşmak son derece kolay bir hal almış durumdadır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir