Ankara Hatay Uçak Bileti
Hatay

Ankara Hatay Uçak Bileti

Ankara Hatay Uçak

Ankara Hatay Uçak Bileti Fiyatları, Pegasus, AnadoluJet En uygun Fiyatları Ankara Hatay uçak bileti en ucuz Thy, Pegasus, Anadolu Jet Fiyatları al. Ankara Hatay uçak bileti firmaları Sunexpress en ucuz, saatleri, uçuşları ve fiyatı ara, Sunexpress, Pegasus, Anadolu Jet ile sana en uygun biletleri bul ve satın al.

Ankara Hatay Uçak Bileti

Ankara Hatay Uçak bileti Anadolu jet, Sunexpress ve en uygun Pegasus fiyatları bul, 256 Bit SSL Şifreleme Güvenliği ile ucuzucakbiletiara.com online alışveriş imkanı ile tüm havayollarının. Ankara Hatay uçak bileti kampanya ve indirimleri sizleri bekliyor. Ankara Hatay Uçak Bileti Fiyatları THY Ucuz Ankara Hatay ucak Fiyatı Ara, Pegasus En Uygun Ankara-Hatay Uçak Saatleri THY. Pegasus ve Anadolujet Seferleri, Saatleri için tıkla…

Ankara Hatay Uçak Bileti Fiyatları

Ankara Hatay Uçak Bileti fiyatları ara’mak için Tıkla THY, AnadoluJet ve Pegasus Uçak Firmalarının, En Ucuz Ankara Hatay Uçak Bileti Fiyatları için sitemizden. Bilet Sorgulaması Yap, Karşılaştırmalı olarak En Uygun Uçak Bileti Bul ve Al. Ankara Hatay uçak seferleri, fiyatları ve en ucuz Ankara Hatay Saatlerini bulmak için akıllı bilet arama motorumuz sizin için firmaları ve seferleri karşılaştırıp en uygun biletleri listeler ve sizde güvenle satın alırsınız.

Ankara Hatay Uçak Seferleri

Ankara Hatay Uçak Seferleri Anadolu jet fırsatlarını bulun hava yolu şirketindeki seferleri, fiyatları tek ekranda karşılaştırın. Ankara Hatay uçak biletleri sayfamızda Ankara Hatay uçak biletlerini listeleyebilir, Ankara Hatay uçak biletleri 2 kolay adımda güvenle satın alabilirsiniz.

Ankara Hatay Arası Kaç Km, Kaç Saat

Ankara Hatay Arası Kaç Km, Ankara Hatay Arası Kaç Saat, Tüm detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Ankara Hatay Arası

ANKARA HATAY ARASI KAÇ KM
Ankara – Tarsus Otoyolu/O-21 Üzerinden
666 KM
ANKARA HATAY ARASI KAÇ SAAT ( özel araç ile )
Ankara – Tarsus Otoyolu/O-21 Üzerinden
7 SAAT 13 DAKİKA
ANKARA HATAY ARASI HAVAYOLUYLA (UÇAKLA) YOLCULUK SÜRESİ1 SAAT 15 DAKİKA
ANKARA HATAY ARASI UÇUS MESAFESİ492 KM
Ankara Hatay Arası Kaç

Ankara Hakkında

Ankara Türkiye’nin başkenti yaklaşık 5 milyonluk nüfusuyla en kalabalık ikinci şehri olarak bilinen Ankara; Cumhuriyetin kuruluşundan önce küçük bir şehir olan Ankara, başkent olduktan sonra başkent adına yakışır bir şekilde hızlı büyüme göstermiştir.

Kentin en görkemli binaları bakanlık ve büyükelçilik binalarıdır. Ankara’da Arkeoloji Müzesi, Etnografya, Resim Heykel Müzeleri gezmenizi tavsiye ettiğimiz yerlerden sadece bir kaçıdır. Ayrıca şehiri tepeden gören Atakule ve Karum Alışveriş Merkezi de en popüler yerleri arasındadır.

Kızılay, Gençlik Parkı, Atatürk Orman Çiftliği gibi şehir içi parkları vardır. Aynı zamanda özellikle içerisinde su sporları da yapılabilen Gölbaşı’ ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Kent içi metro ağı ve otobüs taşımacılığı yaygındır.

Havalimanı ise kent merkezine uzaktır. Havalimanı ulaşımı HAVAŞ veya belediye otobüsleriyle yapılmaktadır. Ankara yazları sıcak ve kuru kışları soğuk geçen karasal iklime sahiptir.

Hatay Hakkında

Akdeniz kıyısında bulunan Hatay, Türkiye’nin güneydeki en uç noktası olan Topraktutan Köyü’nün de bulunduğu çeşitli toplumlar için tarihi önemi bulunan yaklaşık 1.5 Milyon nüfuslu bir şehrimizdir.

Sıcaklığın yaz mevsiminde yüksek seviyelere çıktığı Hatay‘da yazlar genel olarak kurak ve bunaltıcı sıcak, kış aylarında ise Akdeniz ikliminin etkisiyle yağışlı geçmektedir, kar yağışı ender görülen bir iklime sahiptir.

Medeniyetlerin buluşma noktası da diyebileceğimiz Hatay tarihin ilk Katolik kilisesi Saint Pierre Kilisesi’ne ve Titus Kaya Tüneli gibi tarihi yapılara ev sahipliği yapmaktadır. Coğrafyada bulunan eserlerden dolayı her dinden ziyaretçi yıl boyu Hatay’ı ziyaret etmektedir.

Antakya Mozaik Müzesi bölgeye gideceklerin görmesi gerekli olan tarihi eserleri toplu olarak görebileceğiniz güzel bir alternatif sunmaktadır. Harbiye adı verilen mesire yeri ve İskenderun Limanı kesinlikle görülmeye değer doğal güzellikleri içinde barındırmaktadır.

Hatay denilince akla ilk gelen şeylerden biri de Hatayın zengin ve leziz mutfağıdır. Tatlı olarak künefe, yemeklerdeyse küflü çökelek, kağıt kebabı, tuzlama tavuk ve oruk bölgeye özgü lezzetlerin başında gelir.

İskenderun Limanı ve Hatay Havalimanı bölgeye ulaşımı kolaylaştıran ve turist sayısını arttıran yapıların başında gelir, Hatay’ın konumundan dolayı hem kara hem de demir yoluyla ulaşım her mevsim mümkün kılmaktadır. Antakya adıyla anılan il merkeziyle beraber İskenderun, Dörtyol ve Samandağ gibi toplam 12 ilçeye sahiptir.