Check-in

Check in
Check in

Check-in

Check in, Thy, AnadoluJet, Sunexpress, Pegasus, Atlasjet, Onurair check-in işlemlerine sayfamızdan ulaşıp kolayca check-in işlemlerinizi yapın

Check-in nedir?

Check-in, bilet satın alma işlemi bittikten sonra yolcunun uçağa binebilmesi için gerekli olan koltuk seçerek biniş kartını QR kodu ile veya yazıcıdan boarding pass yazdırma işlemini bilgisayar, cep telefonu gibi elektronik cihazlarla diledikleri yerden online olarak yapılan işleme denir. Yolcuların bu işlemi online olarak yapma zorunluluğu yoktur. Check-in işlemini havaalanına gittiklerinde kontuar’dan gerçekleştirebilirler. Online olarak biniş kartı almanın avantajı önceden koltuk belirlemektir, müsait olan koltuklardan istediğinizi önceden seçebilme avantajı vardır.

Check-in işlemi ne zaman başlar?

Check-in işleminin başlama zamanı havayoluna göre farklılık gösterebilmektedir. Birçok havayolunda online check-in işlemlerini uçağın kalkış saatinden 24 saat öncesinde başlatarak kalkıştan 90 dakika öncesine kadar online olarak check-in yapabilme imkanı sağlamaktadır.

Peki check-in işlemi online nasıl yapılır?

Uçak bileti satın alma işlemlerinizi tamamladıktan sonra size e-mail veya SMS yolu ile gönderilen elektronik uçak bileti üzerindeki rezervasyon (PNR) numaranız veya elektronik bilet numaranız ile yapılacaktır. Uçuşunuza 24 saat kala, biletinizde belirtilen e-bilet veya rezervasyon (PNR) numaranızla, online check-in işlemleri linkinden adınız, soyadı bilgilerinizi girerek check-in işlemine başlayabilirsiniz. 2. adımda uçağın oturma planında gösterilen boş koltuklardan herhangi birini seçerek check-in işleminizi bitirebilirsiniz. Bazı havayolu firmaları online koltuk seçimi için ekstra ücret talep edebilmektedir. https://ucuzucakbiletiara.com

Cep telefonu ile online check-in işlemi yapabilir miyim?

Cep telefonu ile online check in işleminizi biletini aldığınız havayolunun uygulamasını cep telefonunuza indirerek pratik bir şekilde yapabilirsiniz.

Online check-in yapacaklara öneriler?

Online check-in yapmış olan yolcularımız uçağın kalkış saatinden en az 60 dakika önce havalimanında olması gerekmektedir. Eğer bagaj varsa uçuşunuza minimum dış hatlarda 75, iç hatlarda ise 60 dakika kala işlemlerinizin tamamlanmış olması gerekir.

Tabiki bu durum normal zamanlarda geçerlidir, Bayramlar ve tatil dönemlerinde havaalanları yoğun olduğundan daha erken gitmekte yarar vardır. Bagajı olmayan yolcular, biniş kartının çıktısını internetten alarak veya QR kodunu okutarak güvenlik kontrolünden geçtikten sonra direk uçağın biniş alanına gidebilirler. Bagajlı yolcularımız ise, check-in kontuarlarından bagajlarını teslim ettikten sonra uçağa geçiş yapabilirler.

(THY) Türk Hava Yolları Check-inAnadolu jet Check-inPegasus Check-in
SunExpress Check-inAtlasjet Check-inOnurAir Check-in