Atlas Global Uçak Bileti

Atlas Global Uçak Bileti, En Ucuz Fiyatları ile ucuz uçak bileti ara. Atlas jet Kampanyalarını ve Fiyatlarını Karşılaştırarak En Uygun Atlas Jet Uçak Bileti Sorgulama İşlemini Güvenle Yapabilirsiniz.

Atlas Global ( Atlas jet ) Firması Hakkında

AtlasGlobal firması İstanbul’da kurulan ve faaliyet gösteren bir havayolu şirketidir. Önceki ismi Atlas jet olarak bilinmektedir. 14.03.2001 tarihinde yolcularına en iyi hizmeti verme misyonu olan bu firmanın kuruluşu Öger Holding A.Ş tarafından gerçekleştirilmiştir.

Hem yurt içi hem de yurt dışı seferlerde yolcu taşımacılığı yapan Atlasjet ilk uçuşunu kurulduğu yılın Haziran ayında gerçekleştirmiştir. Atlas Global ismini 2015 yılında almıştır. 12 Şubat 2020 yılında ise uçak seferlerini iptal etmiştir ve aynı ay içerisinde iflas edeceğini duyurmuş bir firmadır.

AtlasGlobal Firmasının Geçmişi

Atlas Global ucuz uçak bileti almak için tercih edilen bu firma ilk uçuşunu 1 Haziran 2001 tarihinde gerçekleştirmiştir. AtlasGlobal firması ilk uçuş seferlerinde 2 adet Boeing B-757-200 markalı uçak ile başlamıştır ve üçüncü uçağı ise 2001 yılında filosuna dahil olmuştur. Yıllar 2003 Temmuzu gösterdiğinde ise gelişim göstermeye devam eden havayolu firması filosuna dördüncü uçağını da ekleyerek kendisini daha fazla gösterme imkanı bulmuştur.

2004 yılı Nisan Ayında Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’un kardeşi Murat Ersoy liderliğinde Atlasglobal firmasında yeni değişiklikler yapılmaya başlanmıştır. Yapılanmanın gerçekleştiği bu senede Sivil Havacılık Kurumu tarafından yurtiçi ve yurtdışı yolcu ve yük taşıma hizmeti veren Atlas global için ruhsat çıkarılmıştır ve yurtiçi seferlerde tarifeli seferler üzerinden hizmet verilmeye başlanmıştır. 

AtlasGlobal Firmasının Büyümesi

Filosuna yeni uçaklar ekleyip kendisini geliştiren ve kültür ve turizm alanında kendisine ciddi bir yer edinmiş olan Atlas Global firması bu büyümelerinden sonra IATA ( Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği) üyesi olmuş ve IATA ( Operasyonel Güvenlik Denetimi) tescilini alarak yolcularına daha kaliteli hizmet vermeye başlamış ve iç ve dış seferler için kapasiteyi %75-80 oaranında arttırmayı başarmıştır.

Bu büyümelerden sonra 2006 yılında Öger Grubuna ait olan firmanın  %45 oranındaki hisseleri satın alınmıştır. Aynı zamanda yönetim kurulu başkanı olarak da Murat Ersoy seçilmiştir. Firmadaki bu hisselerin alınması ve diğer değişikliklerle birlikte isim olarak da 2015 yılında değişikliğe gidildiği açıklanmıştır.

Atlas Global

AtlasGlobal Yolcu Taşıma İşlemleri

Ucuz uçak bileti için tercih edilen AtlasGlobal firmasının tercih edilme sebepleri arasında gerçekleştirdiği indirim ve bonus kampanyaları da etkili olmaktadır. Firmanın sunduğu bonuslar şe şekilde sıralanabilir:

  • Çocuk Yolculara Özel Sunulan İndirimler:  2-12 yaş aralığı içinde bulunan çocuk yolcular normal uçuş fiyatlarına nazaran vergiler hariç %25 indirim ile uçuş gerçekleştirebilir.
  • Bebek Yolculara Özel Sunulan İndirimler: 0-2 yaş aralığı içinde bulunan yolculara geçerli olan bu indirimde iç hatlarda gerçekleştirilen uçuşlar için 10 TL karşılığında uçabilirler. Süleymaniye ve Erbil seferleri için güncel kura göre 50 dolar üzerinden  Ercan seferinde ise vergi alınmadan  %10 indirimli olarak uçabilirler.
  • Genç Yolculara Özel Sunulan İndirimler:  12-24 yaş aralığındaki yolcular için geçerlidir. Vergiler hariç uçak bileti fiyatı üzerinden %25 indirim hakkı kazanırlar.
  • 65 Yaş Üzeri Yolculara Yönelik İndirimler:  Vergiler dışında %25 indirim hakkı bulunur.

Atlas Global Özel Durumu Olan Yolcular Hakkında

  1. Hamile Yolculara Özel: Hamileliği 28 haftayı bulmuş olan yolcular rapor almadan uçuş hakkına sahiptirler. Fakat 28-35 hafta aralığında hamilelik söz konusuysa doktor raporu alınarak uçuş gerçekleştirilir.
  2. Görme ve Duyma Engeline Sahip Yolcular: Görme ya da işitme engeli olan yolcularımız tek başına yolculuk yapabilmektedir. Ancak her iki engeli bulunan yolcular için yanında bir yardımcısı olmak zorundadır. Kabin görevlileri sadece tuvalet ihtiyacında yardımcı olmaktadır.
  3. Hareket Engeli Olan Yolcular: Uçuş esnasında ve iniş işlemleri için yardımcı bulundurmaları gerekir.

Atlas jet En Çok Uçak Bileti Alınan İller

İstanbul Uçak BiletiAnkara Uçak BiletiŞanlıurfa Uçak BiletiAdana Uçak Bileti
İzmir Uçak BiletiErzurum Uçak BiletiGaziantep Uçak BiletiVan Uçak Bileti
Ordu Uçak BiletiSamsun Uçak BiletiTrabzon Uçak BiletiAntalya Uçak Bileti
Malatya Uçak BiletiKayseri Uçak BiletiDiyarbakır Uçak BiletiHatay Uçak Bileti
Atlas jet en popüler lokasyonlar