Onur Air Uçak Bileti

Onur Air Uçak Bileti ucuz uçak bileti ara, En Ucuz Onur Air Uçak Bileti Alabilmek İçin, Onur Air Bilet Sayfamızda İşlemi Yapın, Fiyatları, Srferlri ve Saatleri Karşılaştır, Kampanyalı Olan En Ucuz OnurAir Biletini Bulun ve En Uygun OnurAir Bilet Fiyatları Bulup Kolayca Taksitle Satın Alın.

Onur Air Hakkında Genel Bilgiler

Onur Air (Onur Air Havayolları Anonim Şirketi) , İstanbul Havalimanı  merkezli olan aynı zamanda yolcu ve yük taşımacılığı yapan Türkiye menşeili bir havayolları firmasıdır. 14 Nisan 1992 yılında Onur Air ismiyle kurulan bu havayolu firması Türkiye’de özel havayolları ulaşımında çok önemli bir konuma sahiptir. Kuruluşundan bu yana  29 yıl geçen firma  ucuz uçak bileti  konusunda da müşterilerini oldukça tatmin etmektedir.

Türkiye’de 2003 yılından itibaren devlet kurumlarının dışında özel olan kurumlara da iç hat seferlerinde uçuş izni verilmiş ve özel sektörlü havayollarında Onur Air kurulan ilk firma özelliğini taşımaktadır. Onur Air havayolları firmasında günümüzde  1600’den fazla personel çalışmakta  ve 29 uçak bulunduran filosuyla oldukça geniş bir portföye sahiptir.

Onur Air Firmasının Geçmişi Hakkında Bilgiler

Onur Air havayolları firması  1992 yılında faaliyete geçmiştir. Kurulduğu yılın Mayıs ayında  ilk seferlerine başlamıştır. 20 farklı ülkenin 80 merkezine  iç hatlar yolculuğunda ise  12 bölgeye seferler düzenlenmektedir. Onur Air firması  ilk uçuşlarında Airbus A-320 tipinde uçaklar kiralayarak başlamıştır. 2003 yılında ise ucuz uçak bileti karşılığında iç seferler gerçekleştirilmiştir.

Firma yıllık olarak 1.5 milyona yakın yolcu taşımaktadır. 2009 yılında yapılan yarışmada 436 puan alarak 1.likle bitirmiştir. Onur Air firması 2013 yılında 250 milyon dolar karşılığında başka bir firmaya satılmıştır. Kudret Tuncel yüzde 51 oranında, Mehdi Shams ise %49 oranında hisseleri satın almıştır. Bu firma Türk Kalite ve Standartlarına uygun olarak EN9110:2005 standartlarında bir havayolu kuruluşudur.

Onur Air

Onur Air Firmasının Sahip Olduğu Uçak Filoları

  Onur Air firması bugüne kadar müşterilerine en iyi hizmeti verebilmek amacıyla kendisini sürekli olarak geliştirmektedir.  2021 yılı itibariyle Onur Air A.Ş firmasının filosunda 33 uçak bulunmaktadır. Bu uçaklar şu şekilde sıralanabilir:

  • Airbus A-330: Bu tipteki uçak sayısı 11’dir. Airbus sınıfındaki yüksek kategorili ve uzun menzilli uçaklarından birisidir. Teknik yapısı itibariyle geniş gövdeye ve iki koridora sahiptir. İki adet güçlü motora sahiptir. Bu özelliği ile birlikte Airbus a 350 tipinden sonra en yüksek motor gücüne sahip uçaktır.
  • Airbus A-320: Bu tipteki uçak sayısı 9’dur. Airbus sınıfında 320 ailesinde İspanya, Fransa İngiltere ortaklığıyla oluşturulan kısa ve orta menzilde uçuşlar gerçekleştiren uçak modelidir.
  • Airbus A-321:  Bu tipteki uçak sayısı 13’dür. Bu tipteki uçaklar 180 ila 230 kapasiteye kadar yolcu taşıyabilen kısa ve orta menzilli ticari jet uçakları olarak bilinmektedir.

Onur Air Firması Yolcu Taşıma ve Ek Bagaj İşlemleri

Onur Air firması 2000 yılından itibaren filosuna eklediği uçaklarla beraber günümüzde 2500’den fazla yolcu kapasitesiyle yolcularını istedikleri noktaya ulaştırıyor. Onur Air ile yolculuklarınızda yurt içi bagaj hakkınız 15 kg yurt dışı seferleri için ise 20 kg bagaj sınırı bulunmaktadır. Yanınızda bulunduracağınız el bagajlarınızın ağırlığı ise 8 kg üzerinde olmamalıdır.

Bagaj sınırları aşıldığında  iç seferlerde kilo başına 6 TL dış seferlerde ise kilo başına 19 TL ücret talep edilmektedir. Eğer internet üzerinden ek bagaj talebinde bulunursanız yurtiçi seferler için 3 TL yurtdışı seferler için de 10 TL ek ücret ödemeniz isteniyor. Onur Air uçak bileti özel uçuşlarda en uygun fiyatlı olarak alım yapabileceğiniz bir firma.

Onur Air Firmasında Yiyecek-İçecek İkramları Hakkında

Onur Air seyahatlerinizde size sunulan çeşitli ikramlar belirli bir ücret karşılığı sunulmaktadır. Yaptığınız uçuşlarda isteğinize ağlı olarak sıcak-soğuk servisleri alkollü-alkolsüz içecekler ve tatlı tuzlu gibi ikramlar verilmektedir.

Onur Air Uçak Bileti En Uygun İller

İstanbul Uçak Biletiİzmir Uçak BiletiAnkara Uçak BiletiAntalya Uçak Bileti
Trabzon Uçak BiletiVan Uçak BiletiAdana Uçak BiletiSamsun Uçak Bileti
Diyarbakır Uçak BiletiHatay Uçak BiletiKayseri Uçak BiletiGaziantep Uçak Bileti
Şanlıurfa Uçak BiletiOrdu Uçak BiletiMalatya Uçak BiletiErzurum Uçak Bileti
Onur Air Uçak Biletleri

Onur Air Uçak Takip