Adıyaman Havalimanı

Adıyaman Havalimanı
Adıyaman Havalimanı

Adıyaman Havalimanı

Adıyaman Havalimanı, Adıyaman, Komagene Krallığı kalıntıları ve Nemrut Dağı ile ünlü olan bir şehirde yer alan Adıyaman Havalimanı. Her yıl binlerce turist çeken bu şehre Adıyaman Havalimanı sayesinde havayolu ile kolayca ulaşım sağlanabilir. Adıyaman havalimanı şehir merkezine tam 22 km uzaklıkta yer almaktadır. Bu havalimanı iç hatlar uçuşları gerçekleştirmektedir. Bu havalimanına uçuş yapan havayolu şirketleri Türk Hava Yolları ve AnadoluJet olarak karşımıza çıkmaktadır.

Adıyaman Havalimanı’ndan merkeze nasıl gidilir?

Adıyaman havalimanına vardığınızda yaklaşık 25 dakika yolculuk yaparak merkeze ulaşabilirsiniz. Otobüs ile ulaşım hizmeti almak istiyorsanız BAY-TUR taşımacılıkla bu ulaşımı sağlayabilirsiniz. Bu otobüsleri kullanarak 45 dakika içerisinde merkeze varabilirsiniz.

Otobüsler uçak kalkış ve iniş saatine göre hareket etmektedir böylece herhangi bir şekilde beklemeden yolculuğunuza başlayabilirsiniz. Bunlara ek olarak dilerseniz Türk Hava Yolları servis hizmetinden de faydalanabilirsiniz. Taksi ile merkeze daha kısa süre içerisinde ulaşma fırsatını değerlendirebilirsiniz.

Bekleme alanı nasıl?

İç hatlar terminalinde sizlerin hizmetine sunulmuş olan bekleme salonu, bebek bakım odası, cafeler ve büfe hizmet vermektedir. Böylece havalimanında beklerseniz de vaktinizi sıkılmadan geçirme şansını elde edebilirsiniz. Sizler de Adıyaman Havalimanı’nda ihtiyaçlarınızı kolay bir şekilde giderme şansına sahip olabilirsiniz.