Alanya Gazipaşa Havalimanı

Alanya Gazipaşa Havalimanı
Alanya Gazipaşa Havalimanı

Alanya Gazipaşa Havalimanı

Alanya Gazipaşa Havalimanı, Akdeniz bölgesinin özellikle tatil sezonunda en çok tercih edilen ilçelerinden birisi olarak karşımıza Alanya Gazipaşa Havalimanı çıkmaktadır. Gazipaşa-Alanya Havalimanı ile buraya ulaşım oldukça kolay bir hal almış durumdadır. Üstelik Türkiye’nin altından karayolu geçen ilk havalimanı olma özelliği taşıyan bu havalimanı Antalya’nın merkezine 40 km uzaklıkta yer almaktadır.

Bu havalimanı meşhur ATÜ duty free mağazasına sahiptir. Türk Hava Yolları, AnadoluJet ve Pegasus gibi hava yolu şirketleri Alanya-Gazipaşa havalimanına uçuş düzenlemektedir. Bu hava yolu şirketleri ile sizler de rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Alanya-Gazipaşa Havaalanı dış hatlar uçuşu var mı?

Alanya- Gazipaşa havalimanı hem iç hatlar hem de dış hatlar uçuş seferleri düzenlemektedir. Uluslar arası olan bu havalimanı ile merkeze ulaşım sağlamak da son derece pratik bir hal almıştır. Terminallerin çıkışında yer alan toplu ulaşım ya da benzeri araçlar ile Alanya merkeze kolay bir şekilde ulaşım sağlanabilir.

Ulaşım imkanları nelerdir?

Dilerseniz havaş otobüsler, transfer hizmetleri, araç kiralama firmaları ya da havalimanı taksileri gibi birbirinden farklı ulaşım imkanları bulunmaktadır. Alanya merkeze havaş ile kolay ve hızlı bir şekilde ulaşım sağlamak mümkün. Üstelik havaş seferlerinin saatleri de tamamen güncel uçuşlara göre düzenlenmektedir.