Merzifon Havalimanı

Amasya Havaalanı, Merzifon Havalimanı
Amasya Havaalanı, Merzifon Havalimanı

Merzifon Havalimanı

Merzifon Havalimanı konumu itibariyle Tokat, Çorum ve Samsun gibi illere oldukça yakındır ve bu yüzden de Merzifon Havalimanı üzerinden bu illere de ulaşım sağlanmaktadır. Amasya Merzifon Havalimanı hem sivil hem askeri uçuşlar yapan bir havalimanı olarak karşımıza çıkmaktadır.

Merzifon Havaalanı

Merzifon Havaalanı Merzifon şehir merkezine 6 km, Merzifon Havaalanı Amasya’ya 45 km uzaklıkta bulunmaktadır. Yalnızca iç hatlara sefer yapan bu havalimanı pek çok yolcu tarafından tercih edilmektedir.

Amasya Havalimanı

Amasya Havalimanı içerisinde hizmet veren tek bir cafe bulunmaktadır ve Amasya Havalimanı’ndaki Bu cafe sayesinde de Amasya havalimanında beklediğiniz süre boyunca vakit geçirme şansını elde edebilirsiniz.

Amasya Havaalanı Ulaşım

Amasya Havaalanı Amasya’ya taksi, araç kiralama ya da havayolu şirketlerinin Amasya Havaalanı’nda sunduğu yolcu servisi hizmeti ile kolay bir şekilde ulaşım sağlanmaktadır. Türk hava yolları ve Pegasus hava yolları şirketinin yolcuları için sunduğu yolcu servisi hizmeti bulunmaktadır. Bu havalimanı coğrafi konumundan da dolayı Tokat, Çorum ve Samsun illerinden yolculara da ulaşım hizmeti sunmaktadır.

Türk hava yollarının haftanın her günü İstanbul ve Merzifon arası karşılıklı bir uçuş seferi bulunmaktadır. Küçük ve sakin olan bu havalimanında uçaklara ve terminallere ulaşmak son derece kolay bir hal almış durumdadır.