Iğdır Uçak Bileti
Iğdır Uçak Bileti

Iğdır Uçak Bileti

Iğdır Uçak Bileti, Ucuz ığdır uçak bileti thy fiyatları ara’mak için, en uygun ığdır uçak bileti thy fiyatlarını ara. En ucuz saatleri ve fiyatları karşılaştırmalı olarak bul, ığdır biletlerini online güvenle ve taksitle satın al.

Ucuz Iğdır Uçak Bileti fiyatları ara

Ucuz Iğdır Uçak Bileti THY fiyatları ara‘mak için Tıkla. THY, AnadoluJet ve Pegasus Uçak Firmalarının, En Ucuz Iğdır Uçak Biletleri için sitemizden Bilet Sorgulaması Yap, Karşılaştırmalı olarak En Uygun Uçak Bileti Bul ve Al.

En uygun Iğdır uçak bileti fiyatları bul. 256 Bit SSL Şifreleme Güvenliği ile ucuzucakbiletiara.com online alışveriş imkanı ile tüm havayollarının Iğdır uçak biletleri kampanya ve indirimleri sizleri bekliyor.

Iğdır uçak bileti Thy

En ucuz Iğdır uçak bileti ne kadar, saatleri, uçuşları ve fiyatı ara, Thy, Sunexpress, Pegasus, Anadolu Jet ile sana uygun biletleri bul ve satın al.

Iğdır’a uçak bileti fiyatları ve en ucuz Iğdır seferlerini bulmak için akıllı bilet arama motorumuz sizin için firmaları ve seferleri karşılaştırıp en uygun biletleri listeler ve sizde güvenle satın alırsınız.

Iğdır arası en iyi uçak bileti fırsatlarını bulun. Hava yolu şirketindeki fiyatları tek ekranda karşılaştırın. Iğdır uçuş arama sayfamızda Iğdır uçak biletlerini listeleyebilir, Iğdır a uçak biletlerini 2 kolay adımda güvenle satın alabilirsiniz.

Iğdır Hakkında

Iğdır Türkiye’nin çatısı olarak bilinen Ağrı Dağı’nın büyük bir bölümünün yer aldığı Iğdır, Doğu Anadolu Bölgesi’nin Erzurum, Kars kesiminde yer almakta. Aras Nehri’nin Arpaçay ile birleşmesiyle hayat bulan Iğdır, Ermenistan sınırında yer almakta.

Iğdır’da tarih öncesi dönemlerde ve yakın tarih boyunca bir çok uygarlık hüküm sürdüğü için bölge bir hayli renkli ve zengin bir kültürel hazineye sahiptir. İran üzerinden gelen İpek Yolu kervanlarının geçiş noktasında bulunan Iğdır ve çevresi tarihte pek çok kez el değiştirmiştir.

MÖ 5000, 4000 senelerinde bugünkü Azerbaycan Sürmeli Çukuru ve Doğu Anadolu çevresine yerleşen. Hurrilerden sonra Mittaniler, Hititler, Asurlular, Kimmerler, Medler, Persler, Sümerliler ve Subailer gibi toplulukların Iğdır çevresinde yerleştiği bilinmektedir.

Başkenti Van olan ve tüm Doğu Anadolu’yu hakimiyetinde bulunduran Urartular da Iğdır’ın tarihi çehresini değiştiren toplumlardan biridir. Sırasıyla Selçuklular, Karakoyunlular, Akkoyunlular, Safeviler, Osmanlılar, Ruslar ve sonra Türkiye Cumhuriyeti egemenliğine giren Iğdır, Kars’tan ayrılarak 1992’de şehir statüsüne yükseldi.

Günümüzde Ağrı Dağı’ndan alçak rakımıyla mikroklima iklimi gösteren Iğdır’da. Doğu Anadolu’nun karasal iklimi görülse de bölgenin sıcaklık ortalaması daha fazla ve tarımsal çeşitliliği yörenin diğer illerine göre daha zengindir. Iğdır’da bulunan Iğdır Üniversitesi şehirdeki en büyük yükseköğretim kurumudur.