İstanbul Hatay Antakya Uçak Bileti
Hatay

İstanbul Hatay Uçak Bileti

İstanbul Hatay Uçak Bileti, Ucuz İstanbul Hatay Uçak Bileti fiyatları ara’mak için Tıkla. THY, AnadoluJet ve Pegasus Uçak Firmalarının, En Ucuz İstanbul Hatay Uçak Biletleri için sitemizden Bilet Sorgulaması Yap, Karşılaştırmalı olarak En Uygun Uçak Bileti Al.

Ucuz İstanbul Hatay Uçak Bileti fiyatları ara

Ucuz İstanbul Antakya Hatay Uçak Bileti fiyatları ara‘mak için Tıkla. THY, AnadoluJet ve Pegasus Uçak Firmalarının, En Ucuz İstanbul Antakya Hatay Uçak Biletleri için sitemizden Bilet Sorgulaması Yap, Karşılaştırmalı olarak En Uygun Uçak Bileti Al.

En uygun İstanbul Antakya Hatay uçak bileti fiyatları bul. 256 Bit SSL Şifreleme Güvenliği ile ucuzucakbiletiara.com online alışveriş imkanı ile tüm havayollarının İstanbul Antakya Hatay uçak biletleri kampanya ve indirimleri sizleri bekliyor.

İstanbul Hatay Uçak Bileti Thy

İstanbul Antakya Hatay uçak bileti THY, En ucuz İstanbul Antakya Hatay uçak bileti ne kadar, saatleri, uçuşları ve fiyatı ara, Sunexpress, Pegasus, Anadolu Jet ile sana uygun biletleri bul ve satın al.

İstanbul’dan Antakya Hatay’a uçak bileti fiyatları ve en ucuz İstanbul Antakya Hatay seferlerini bulmak için akıllı bilet arama motorumuz sizin için firmaları ve seferleri karşılaştırıp en uygun biletleri listeler ve sizde güvenle satın alırsınız.

İstanbul IST – Antakya Hatay HTY arası en iyi uçak bileti fırsatlarını bulun. Hava yolu şirketindeki fiyatları tek ekranda karşılaştırın.

İstanbul – Antakya Hatay uçuş arama sayfamızda İstanbul Antakya Hatay arası uçak biletlerini listeleyebilir, İstanbul dan Antakya Hatay ya uçak biletlerini 2 kolay adımda güvenle satın alabilirsiniz.

Hatay Hakkında

Akdeniz kıyısında bulunan Hatay, Türkiye’nin güneydeki en uç noktası olan Topraktutan Köyü’nün de bulunduğu çeşitli toplumlar için tarihi önemi bulunan yaklaşık 1.5 Milyon nüfuslu bir şehrimizdir.

Sıcaklığın yaz mevsiminde yüksek seviyelere çıktığı Hatay‘da yazlar genel olarak kurak ve bunaltıcı sıcak, kış aylarında ise Akdeniz ikliminin etkisiyle yağışlı geçmektedir, kar yağışı ender görülen bir iklime sahiptir.

Medeniyetlerin buluşma noktası da diyebileceğimiz Hatay tarihin ilk Katolik kilisesi Saint Pierre Kilisesi’ne ve Titus Kaya Tüneli gibi tarihi yapılara ev sahipliği yapmaktadır. Coğrafyada bulunan eserlerden dolayı her dinden ziyaretçi yıl boyu Hatay’ı ziyaret etmektedir.

Antakya Mozaik Müzesi bölgeye gideceklerin görmesi gerekli olan tarihi eserleri toplu olarak görebileceğiniz güzel bir alternatif sunmaktadır. Harbiye adı verilen mesire yeri ve İskenderun Limanı kesinlikle görülmeye değer doğal güzellikleri içinde barındırmaktadır.

Hatay denilince akla ilk gelen şeylerden biri de Hatayın zengin ve leziz mutfağıdır. Tatlı olarak künefe, yemeklerdeyse küflü çökelek, kağıt kebabı, tuzlama tavuk ve oruk bölgeye özgü lezzetlerin başında gelir.

İskenderun Limanı ve Hatay Havalimanı bölgeye ulaşımı kolaylaştıran ve turist sayısını arttıran yapıların başında gelir, Hatay’ın konumundan dolayı hem kara hem de demir yoluyla ulaşım her mevsim mümkün kılmaktadır. Antakya adıyla anılan il merkeziyle beraber İskenderun, Dörtyol ve Samandağ gibi toplam 12 ilçeye sahiptir.

İstanbul Hakkında

İstanbul 18 milyona yakın nüfusu ile Türkiye nin en kalabalık şehirlerinin başında gelir. İki kıta üzerine kurulmuş olan İstanbul iki yakayı birbirine bağlamakta olan İstanbul un Avrupa kıtasında kalan kısmına Avrupa yakası, Asya yakasıdaki bölümüne de Anadolu yakası denir.

Ve bu iki yaka arasında sırasıyla Boğaziçi köprüsü, Fatih Sultan Mehmet köprüsü, Avrasya tüneli ve muhteşem Yavuz Sultan Selim Köprüleri ile bağlantı kurulur. İki kıta arasında denizin altından tüp geçit ile ikiyi yakayı birbirine bağlayan Marmaray tren hattı da bulunmaktadır. İstanbul da yine iki yaka arasında vapurlarla ulaşım sağlanır.

Dünyanın en eski kentlerinden bir tanesi olan İstanbul sırasıyla Roma, Doğu Roma ve Osmanlı İmparatorluğu na başkentlik yapmış ve bu yüzden çok sayıda tarihi eser bulunmakta ve kentin her karışında tarih fışkırmaktadır.

Şehirde Ayasofya, Topkapı Sarayı, Dolmabahçe Sarayı, Arkeoloji Müzesi, Sultanahmet Meydanı, Sultanahmet, Süleymaniye Camileri, Taksim Meydanı, Beyoğlu İstiklal Caddesi, Galata Kulesi, Su Kemerleri, Yerebatan Sarnıcı, Fener Rum Patrikhanesi, yüzlerce cami, kilise ve sinagog gezilebilecek yerlerden sadece bir kaçıdır.

İstanbul da biri Avrupa Yakası diğeri Anadolu yakasında olmak üzere iki havalimanından ulaşım sağlanır. Avrupa yakasında Arnavutköy deki İstanbul havalimanına Kentin her yerinde durakları bulunan Havaist otobüsleri ile ulaşım sağlanmaktadır.

Anadolu Yakası ndaki Sabiha Gökçen Havalimanı ndan ise ulaşım otobüs veya taksiyle sağlanır. Kentte metro, hafif raylı sistem tramvay ve metrobüs veya otobüs ve dolmuşlar ulaşım sağlanabilir.