İstanbul Iğdır Uçak Bileti
Iğdır

İstanbul Iğdır Uçak Bileti

İstanbul Iğdır Uçak Bileti, Ucuz İstanbul Iğdır Uçak Bileti fiyatları ara’mak için Tıkla. THY, AnadoluJet ve Pegasus Uçak Firmalarının, En Ucuz İstanbul Iğdır Uçak Biletleri için sitemizden Bilet Sorgulaması Yap, Karşılaştırmalı olarak En Uygun Uçak Bileti Bul ve Al.

Ucuz İstanbul Iğdır Uçak Bileti fiyatları ara

Ucuz İstanbul Iğdır Uçak Bileti fiyatları ara’mak için Tıkla. THY, AnadoluJet ve Pegasus Uçak Firmalarının, En Ucuz İstanbul Iğdır Uçak Biletleri için sitemizden Bilet Sorgulaması Yap, Karşılaştırmalı olarak En Uygun Uçak Bileti Bul ve Al.

En uygun İstanbul Iğdır uçak bileti fiyatları bul. 256 Bit SSL Şifreleme Güvenliği ile ucuzucakbiletiara.com online alışveriş imkanı ile tüm havayollarının İstanbul Iğdır uçak biletleri kampanya ve indirimleri sizleri bekliyor.

İstanbul Iğdır Uçak Bileti Thy

İstanbul Iğdır uçak bileti THY, En ucuz İstanbul Iğdır uçak bileti ne kadar, saatleri, uçuşları ve fiyatı ara, Sunexpress, Pegasus, Anadolu Jet ile sana uygun biletleri bul ve satın al.

İstanbul’dan Iğdır’a uçak bileti fiyatları ve en ucuz İstanbul Iğdır seferlerini bulmak için akıllı bilet arama motorumuz sizin için firmaları ve seferleri karşılaştırıp en uygun biletleri listeler ve sizde güvenle satın alırsınız.

İstanbul IST – Iğdır IGD arası en iyi uçak bileti fırsatlarını bulun. Hava yolu şirketindeki fiyatları tek ekranda karşılaştırın.

İstanbul – Iğdır uçuş arama sayfamızda. İstanbul Iğdır arası uçak biletlerini listeleyebilir, İstanbul dan Iğdır a uçak biletlerini 2 kolay adımda güvenle satın alabilirsiniz.

Iğdır Hakkında

Iğdır Türkiye’nin çatısı olarak bilinen Ağrı Dağı’nın büyük bir bölümünün yer aldığı Iğdır, Doğu Anadolu Bölgesi’nin Erzurum, Kars kesiminde yer almakta. Aras Nehri’nin Arpaçay ile birleşmesiyle hayat bulan Iğdır, Ermenistan sınırında yer almakta.

Iğdır’da tarih öncesi dönemlerde ve yakın tarih boyunca bir çok uygarlık hüküm sürdüğü için bölge bir hayli renkli ve zengin bir kültürel hazineye sahiptir. İran üzerinden gelen İpek Yolu kervanlarının geçiş noktasında bulunan Iğdır ve çevresi tarihte pek çok kez el değiştirmiştir.

MÖ 5000, 4000 senelerinde bugünkü Azerbaycan Sürmeli Çukuru ve Doğu Anadolu çevresine yerleşen Hurrilerden sonra. Mittaniler, Hititler, Asurlular, Kimmerler, Medler, Persler, Sümerliler ve Subailer gibi toplulukların Iğdır çevresinde yerleştiği bilinmektedir.

Başkenti Van olan ve tüm Doğu Anadolu’yu hakimiyetinde bulunduran Urartular da Iğdır’ın tarihi çehresini değiştiren toplumlardan biridir. Sırasıyla Selçuklular, Karakoyunlular, Akkoyunlular, Safeviler, Osmanlılar, Ruslar ve sonra Türkiye Cumhuriyeti egemenliğine giren Iğdır, Kars’tan ayrılarak 1992’de şehir statüsüne yükseldi.

Günümüzde Ağrı Dağı’ndan alçak rakımıyla mikroklima iklimi gösteren Iğdır’da. Doğu Anadolu’nun karasal iklimi görülse de bölgenin sıcaklık ortalaması daha fazla ve tarımsal çeşitliliği yörenin diğer illerine göre daha zengindir. Iğdır’da bulunan Iğdır Üniversitesi şehirdeki en büyük yükseköğretim kurumudur.

İstanbul Iğdır Uçak Bileti

İstanbul Hakkında

İstanbul 18 milyona yakın nüfusu ile Türkiye nin en kalabalık şehirlerinin başında gelir. İki kıta üzerine kurulmuş olan İstanbul iki yakayı birbirine bağlamakta olan. İstanbul un Avrupa kıtasında kalan kısmına Avrupa yakası, Asya yakasıdaki bölümüne de Anadolu yakası denir.

Ve bu iki yaka arasında sırasıyla Boğaziçi köprüsü. Fatih Sultan Mehmet köprüsü, Avrasya tüneli ve muhteşem Yavuz Sultan Selim Köprüleri ile bağlantı kurulur. İki kıta arasında denizin altından tüp geçit ile ikiyi yakayı birbirine bağlayan Marmaray tren hattı da bulunmaktadır. İstanbul da yine iki yaka arasında vapurlarla ulaşım sağlanır.

Dünyanın en eski kentlerinden bir tanesi olan İstanbul sırasıyla Roma. Doğu Roma ve Osmanlı İmparatorluğu na başkentlik yapmış ve bu yüzden çok sayıda tarihi eser bulunmakta ve kentin her karışında tarih fışkırmaktadır.

Şehirde Ayasofya, Topkapı Sarayı, Dolmabahçe Sarayı, Arkeoloji Müzesi, Sultanahmet Meydanı, Sultanahmet, Süleymaniye Camileri, Taksim Meydanı. Beyoğlu İstiklal Caddesi, Galata Kulesi, Su Kemerleri, Yerebatan Sarnıcı, Fener Rum Patrikhanesi, yüzlerce cami, kilise ve sinagog gezilebilecek yerlerden bir kaçıdır.

İstanbul da biri Avrupa Yakası diğeri Anadolu yakasında olmak üzere iki havalimanından ulaşım sağlanır. Avrupa yakasında Arnavutköy deki İstanbul havalimanına Kentin her yerinde durakları bulunan Havaist otobüsleri ile ulaşım sağlanmaktadır.

Anadolu Yakası ndaki Sabiha Gökçen Havalimanı ndan ise ulaşım otobüs veya taksiyle sağlanır. Kentte metro, hafif raylı sistem tramvay ve metrobüs veya otobüs ve dolmuşlar ulaşım sağlanabilir.