İstanbul Kars Uçak Bileti
Kars

İstanbul Kars Uçak Bileti

İstanbul Kars Uçak Bileti, Ucuz İstanbul Kars Uçak Bileti fiyatları ara’mak için Tıkla. THY, AnadoluJet ve Pegasus Uçak Firmalarının. En Ucuz İstanbul Kars Uçak Biletleri için sitemizden Bilet Sorgulaması Yap, Karşılaştırmalı olarak En Uygun Uçak Bileti Bul ve Al.

Ucuz İstanbul Kars Uçak Bileti fiyatları ara

Ucuz İstanbul Kars Uçak Bileti fiyatları ara‘mak için Tıkla. THY, AnadoluJet ve Pegasus Uçak Firmalarının. En Ucuz İstanbul Kars Uçak Biletleri için sitemizden Bilet Sorgulaması Yap, Karşılaştırmalı olarak En Uygun Uçak Bileti Bul ve Al.

En uygun İstanbul Kars uçak bileti fiyatları bul. 256 Bit SSL Şifreleme Güvenliği ile ucuzucakbiletiara.com online alışveriş imkanı ile tüm havayollarının. İstanbul Kars uçak biletleri kampanya ve indirimleri sizleri bekliyor.

İstanbul Kars Uçak Bileti Thy

İstanbul Kars uçak bileti THY. En ucuz İstanbul Kars uçak bileti ne kadar, saatleri, uçuşları ve fiyatı ara, Sunexpress, Pegasus, Anadolu Jet ile sana uygun biletleri bul ve satın al.

İstanbul’dan Kars’a uçak bileti fiyatları ve en ucuz İstanbul Kars seferlerini bulmak için akıllı bilet arama motorumuz sizin için firmaları ve seferleri karşılaştırıp en uygun biletleri listeler ve sizde güvenle satın alırsınız.

İstanbul IST – Kars KSY arası en iyi uçak bileti fırsatlarını bulun. Hava yolu şirketindeki fiyatları tek ekranda karşılaştırın.

İstanbul – Kars uçuş arama sayfamızda İstanbul Kars arası uçak biletlerini listeleyebilir. İstanbul dan Kars a uçak biletlerini 2 kolay adımda güvenle satın alabilirsiniz.

Kars Hakkında

Doğu Anadolu’nun kuzey ucunda, Ermenistan sınırında bulunan Kars, Türkiye’de kışın en çok yakıştığı şehirlerden birisi olarak ünlü. Yıl boyunca karın hemen hemen 9 ay yerde kaldığı Kars, tarihi ve doğal güzellikleriyle bir masal diyarını andırıyor.

Son senelerde Doğu Ekspres tren seferleri ile daha da popüler bir kış rotası haline gelen. Kars’ta hem kayak tatili yapmak hem de şehrin tarihine yakından bakmak için Kars farklı bütçelere uygun alternatifler sunuyor.

İlk yerleşimin bundan milyon yıl öncesinde yapıldığı arkeolojik bulgularla tespit edilen Kars, tarihte pek çok medeniyete ev sahipliği yaptı. Urartulardan sonra İskitlerin ve Kimmerlerin akın ettiği Kars’ta Bizans, Ermeni Tigranlar, Selçuklu, Akkokuyunlu, Karakoyunlu ve Safevi devletlerinin yönetimine girdi.

Kanuni Sultan Süleyman döneminde Osmanlı topraklarına katılan. Kars’ta 93 Harbi sonrası bir süre Rusya’nın ve Ermenistan’ın idaresinde kalsa da 1921’de kesin olarak. Türkiye sınırlarına dahil edildi ve Cumhuriyet’in ilanı ile il yapıldı.

Günümüzde merkez ilçe ile beraber karsın 9 ilçesi bulunuyor, bunlar sırasıyla Akyaka, Arpaçay, Digor, Kağızman, Sarıkamış, Selim ve Susuz.

İstanbul Kars Uçak Bileti

İstanbul Hakkında

İstanbul 18 milyona yakın nüfusu ile Türkiye nin en kalabalık şehirlerinin başında gelir. İki kıta üzerine kurulmuş olan İstanbul iki yakayı birbirine bağlamakta olan. İstanbul un Avrupa kıtasında kalan kısmına Avrupa yakası, Asya yakasıdaki bölümüne de Anadolu yakası denir.

Ve bu iki yaka arasında sırasıyla Boğaziçi köprüsü, Fatih Sultan Mehmet köprüsü. Avrasya tüneli ve muhteşem Yavuz Sultan Selim Köprüleri ile bağlantı kurulur. İki kıta arasında denizin altından tüp geçit ile ikiyi yakayı birbirine bağlayan Marmaray tren hattı da bulunmaktadır. İstanbul da yine iki yaka arasında vapurlarla ulaşım sağlanır.

Dünyanın en eski kentlerinden bir tanesi olan İstanbul sırasıyla Roma. Doğu Roma ve Osmanlı İmparatorluğu na başkentlik yapmış ve bu yüzden çok sayıda tarihi eser bulunmakta ve kentin her karışında tarih fışkırmaktadır.

Şehirde Ayasofya, Topkapı Sarayı, Dolmabahçe Sarayı, Arkeoloji Müzesi, Sultanahmet Meydanı, Sultanahmet. Süleymaniye Camileri, Taksim Meydanı, Beyoğlu İstiklal Caddesi, Galata Kulesi, Su Kemerleri, Yerebatan Sarnıcı. Fener Rum Patrikhanesi, yüzlerce cami, kilise ve sinagog gezilebilecek yerlerden sadece bir kaçıdır.

İstanbul da biri Avrupa Yakası diğeri Anadolu yakasında olmak üzere iki havalimanından ulaşım sağlanır. Avrupa yakasında Arnavutköy deki İstanbul havalimanına Kentin her yerinde durakları bulunan Havaist otobüsleri ile ulaşım sağlanmaktadır.

Anadolu Yakası ndaki Sabiha Gökçen Havalimanı ndan ise ulaşım otobüs veya taksiyle sağlanır. Kentte metro, hafif raylı sistem tramvay ve metrobüs veya otobüs ve dolmuşlar ulaşım sağlanabilir.