İstanbul Kıbrıs Lefkoşe Uçak Bileti
Kıbrıs

İstanbul Kıbrıs Lefkoşe Uçak Bileti

İstanbul Kıbrıs Lefkoşe Uçak Bileti Fiyatları Ara’mak için Tıkla… THY, AnadoluJet ve Pegasus Uçak Firmalarının. En Ucuz İstanbul Kıbrıs Lefkoşe Uçak Biletleri için sitemizden Bilet Sorgulaması Yap. Karşılaştırmalı olarak En Uygun Uçak Bileti Bul ve Al.

İstanbul Kıbrıs Uçak Bileti Fiyatları

Ucuz İstanbul Kıbrıs Lefkoşe Uçak Bileti Fiyatları Ara’mak için Tıkla… THY, AnadoluJet ve Pegasus Uçak Firmalarının. En Ucuz İstanbul Kıbrıs Lefkoşe Uçak Biletleri için sitemizden Bilet Sorgulaması Yap, Karşılaştırmalı olarak En Uygun Uçak Bileti Bul ve Al.

En uygun İstanbul Kıbrıs uçak bileti fiyatları bul. 256 Bit SSL Şifreleme Güvenliği ile ucuzucakbiletiara.com online alışveriş imkanı ile tüm havayollarının İstanbul Kıbrıs uçak biletleri kampanya ve indirimleri sizleri bekliyor.

İstanbul Kıbrıs Uçak Bileti Thy

İstanbul Kıbrıs uçak bileti THY. En ucuz İstanbul Kıbrıs Lefkoşe uçak bileti ne kadar, saatleri, uçuşları ve fiyatı ara. Sunexpress, Pegasus, Anadolu Jet ile sana uygun biletleri bul ve satın al.

İstanbul Kıbrıs ucuz uçak bileti fiyatları ve en ucuz İstanbul Kıbrıs Lefkoşe seferlerini bulmak için akıllı bilet arama motorumuz sizin için firmaları ve seferleri karşılaştırıp en uygun biletleri listeler ve sizde güvenle satın alırsınız.

İstanbul Kıbrıs Uçak

İstanbul IST – Kıbrıs Lefkoşe ECN arası en iyi uçak bileti fırsatlarını bulun. Hava yolu şirketindeki fiyatları tek ekranda karşılaştırın.

İstanbul Kıbrıs uçak arama sayfamızda İstanbul Kıbrıs uçak biletlerini listeleyebilir. İstanbul dan Kıbrıs Lefkoşe ye uçak biletilerini 2 kolay adımda güvenle satın alabilirsiniz.

Kıbrıs Hakkında

Kıbrıs, Sicilya ve Sardunya’dan sonra Akdeniz’in en büyük 3. adasıdır. Türk ve Rum kesimi olarak ikiye ayrılır. Türk kesimine Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti denir. Her iki tarafın da başkenti Lefkoşa’dır.

Adanın tam ortasında yer alan lefkoşe, Kıbrıs’ın en kalabalık ve kültür, sanat ve sanayi başkentidir. Kıbrıs, Türk kesimi ve Rum kesimi olmak üzere ikiye ayrılır. Dünyada ikiye ayrılan tek başkent olma özelliğini de elinde tutar.

Birleşmiş Milletler gözetimindeki yeşil hatla ayrılan bu şehirde artık Kıbrıs yurttaşları kolayca her iki tarafa da geçiş yapabilmektedirler. Türkiye Cumhuriyeti yurttaşlarının ise Rum kesimine geçiş hakkı yoktur.

İstanbul Kıbrıs Lefkoşe Uçak Bileti

İstanbul Hakkında

İstanbul 18 milyona yakın nüfusu ile Türkiye nin en kalabalık şehirlerinin başında gelir. İki kıta üzerine kurulmuş olan İstanbul iki yakayı birbirine bağlamakta olan. İstanbul un Avrupa kıtasında kalan kısmına Avrupa yakası, Asya yakasıdaki bölümüne de Anadolu yakası denir.

Ve bu iki yaka arasında sırasıyla Boğaziçi köprüsü, Fatih Sultan Mehmet köprüsü. Avrasya tüneli ve muhteşem Yavuz Sultan Selim Köprüleri ile bağlantı kurulur. İki kıta arasında denizin altından tüp geçit ile ikiyi yakayı birbirine bağlayan Marmaray tren hattı da bulunmaktadır. İstanbul da yine iki yaka arasında vapurlarla ulaşım sağlanır.

Dünyanın en eski kentlerinden bir tanesi olan İstanbul sırasıyla Roma, Doğu Roma ve. Osmanlı İmparatorluğu na başkentlik yapmış ve bu yüzden çok sayıda tarihi eser bulunmakta ve kentin her karışında tarih fışkırmaktadır.

Şehirde Ayasofya, Topkapı Sarayı, Dolmabahçe Sarayı, Arkeoloji Müzesi, Sultanahmet Meydanı, Sultanahmet. Süleymaniye Camileri, Taksim Meydanı, Beyoğlu İstiklal Caddesi, Galata Kulesi, Su Kemerleri, Yerebatan Sarnıcı. Fener Rum Patrikhanesi, yüzlerce cami, kilise ve sinagog gezilebilecek yerlerden sadece bir kaçıdır.

İstanbul da biri Avrupa Yakası diğeri Anadolu yakasında olmak üzere iki havalimanından ulaşım sağlanır. Avrupa yakasında Arnavutköy deki İstanbul havalimanına Kentin her yerinde durakları bulunan Havaist otobüsleri ile ulaşım sağlanmaktadır.

Anadolu Yakası ndaki Sabiha Gökçen Havalimanı ndan ise ulaşım otobüs veya taksiyle sağlanır. Kentte metro, hafif raylı sistem tramvay ve metrobüs veya otobüs ve dolmuşlar ulaşım sağlanabilir ucuz uçak bileti.