İstanbul Şırnak Uçak Bileti
Şırnak

İstanbul Şırnak Uçak Bileti

İstanbul Şırnak Uçak Bileti fiyatları ara’mak için Tıkla… THY, AnadoluJet ve Pegasus Uçak Firmalarının, En Ucuz İstanbul Şırnak Uçak Biletleri için sitemizden Bilet Sorgulaması Yap, Karşılaştırmalı olarak En Uygun Uçak Bileti Bul ve Al.

İstanbul Şırnak Uçak Bileti Anadolujet

Ucuz İstanbul Şırnak Uçak Bileti Anadolujet fiyatları ara’mak için Tıkla… THY, AnadoluJet ve Pegasus Uçak Firmalarının, En Ucuz İstanbul Şırnak Uçak Biletleri için sitemizden Bilet Sorgulaması Yap, Karşılaştırmalı olarak En Uygun Uçak Bileti Bul ve Al.

En uygun İstanbul Şırnak uçak bileti fiyatları bul. 256 Bit SSL Şifreleme Güvenliği ile ucuzucakbiletiara.com online alışveriş imkanı ile türk hava yolları İstanbul Şırnak uçak biletleri kampanya ve indirimleri sizleri bekliyor.

İstanbul Şırnak Uçak Bileti Pegasus

İstanbul Şırnak uçak bileti Pegasus, En ucuz İstanbul Şırnak uçak bileti ne kadar, saatleri, uçuşları ve fiyatı ara, Sunexpress, Pegasus, Anadolu Jet ile sana uygun biletleri bul ve satın al.

İstanbul’dan Şırnak’a uçak bileti fiyatları ve en ucuz İstanbul Şırnak seferlerini bulmak için akıllı bilet arama motorumuz sizin için firmaları ve seferleri karşılaştırıp en uygun biletleri listeler ve sizde güvenle satın alırsınız.

İstanbul Şırnak Uçak Bileti En Uygun

İstanbul IST – Şırnak NKT arası en uygun uçak bileti fırsatlarını bulun. Hava yolu şirketindeki fiyatları tek ekranda karşılaştırın.

İstanbul – Şırnak uçuş arama sayfamızda İstanbul Şırnak arası uçak biletlerini listeleyebilir. İstanbul dan Şırnak a uçak biletlerini 2 kolay adımda güvenle satın alabilirsiniz.

Şırnak Hakkında

Şırnak, Güneydoğu Anadolu bölgesinde Suriye ve Irak sınırlarında yer almaktadır. Cudi Dağı antik kenti ve Mağarası görülmeye değer yerlerden sadece bir kaçıdır.

Güneydoğu Anadolunun en doğu ucunda yer alan Şırnak, 1990 tarihinde. Şırnak, Güçlükonak, İdil, Cizre, Silopi, Uludere ve Beytüşşebap yerleşimlerini alarak İl olmuştur.

19800 senelik bir geçmişi olan Tufan olayı Şırnak ili sınırlarında yer alan Cudi Dağında noktalandığından tüm dünya insanlarının ikinci beşiği Şırnak ve Cizre olmaktadır.

Hz. Nuh Peygamberin türbesinin Cizre’de oluşu, Cizre Surlarının gemi biçiminde olması, Ayrıca yüce kitabımız Kur’an-ı kerimin Hud süresinin 44. Ayeti açıkça Nuh gemisinin Cudi Dağında durduğunu yazmaktadır.

Hz. Nuh (AS) tarafından Tufan öncesi kurulmuş olduğu söylenen Cizre. Ikinci kez Nuh ve oğulları tarafından inşa edilirken Şırnak yazlık ve yayla olarak inşa edilmiştir. Şırnak kelimesi bazı tarihlere göre şehri nuh’tan türetildiği söylenmektedir.

Şırnak ili topraklarının batı kesimi, Güneydoğu Anadolu Bölgesinin Dicle bölümünde yer alır. Öteki yarısı da Doğu Anadolu Bölgesi sınırları içerisinde kalan ilin toplam alanı 7. 152 Km kare dir.

İstanbul Şırnak Uçak Bileti

İstanbul Hakkında

İstanbul 18 milyona yakın nüfusu ile Türkiye nin en kalabalık şehirlerinin başında gelir. İki kıta üzerine kurulmuş olan İstanbul iki yakayı birbirine bağlamakta olan. İstanbul un Avrupa kıtasında kalan kısmına Avrupa yakası, Asya yakasıdaki bölümüne de Anadolu yakası denir.

Ve bu iki yaka arasında sırasıyla Boğaziçi köprüsü, Fatih Sultan Mehmet köprüsü. Avrasya tüneli ve muhteşem Yavuz Sultan Selim Köprüleri ile bağlantı kurulur. İki kıta arasında denizin altından tüp geçit ile ikiyi yakayı birbirine bağlayan Marmaray tren hattı da bulunmaktadır. İstanbul da yine iki yaka arasında vapurlarla ulaşım sağlanır.

Dünyanın en eski kentlerinden bir tanesi olan İstanbul sırasıyla. Roma, Doğu Roma ve Osmanlı İmparatorluğu na başkentlik yapmış ve bu yüzden çok sayıda tarihi eser bulunmakta ve kentin her karışında tarih fışkırmaktadır.

Şehirde Ayasofya, Topkapı Sarayı, Dolmabahçe Sarayı, Arkeoloji Müzesi, Sultanahmet Meydanı, Sultanahmet. Süleymaniye Camileri, Taksim Meydanı, Beyoğlu İstiklal Caddesi, Galata Kulesi, Su Kemerleri, Yerebatan Sarnıcı. Fener Rum Patrikhanesi, yüzlerce cami, kilise ve sinagog gezilebilecek yerlerden sadece bir kaçıdır.

İstanbul da biri Avrupa Yakası diğeri Anadolu yakasında olmak üzere iki havalimanından ulaşım sağlanır. Avrupa yakasında Arnavutköy deki İstanbul havalimanına Kentin her yerinde durakları bulunan Havaist otobüsleri ile ulaşım sağlanmaktadır.

Anadolu Yakası ndaki Sabiha Gökçen Havalimanı ndan ise ulaşım otobüs veya taksiyle sağlanır. Kentte metro, hafif raylı sistem tramvay ve metrobüs veya otobüs ve dolmuşlar ulaşım sağlanabilir.