İzmir Iğdır Uçak Bileti
Iğdır

İzmir Iğdır Uçak Bileti

İzmir Iğdır Uçak Bileti Seferleri THY Ucuz İzmir Iğdır Bilet Fiyatı Al, Pegasus En Uygun İzmir-Iğdır Uçak Seferleri THY, Pegasus ve Anadolujet Seferleri, Saatleri için tıkla…

İzmir Iğdır Uçak Bileti Thy

İzmir Iğdır uçak bileti Thy en ucuz, saatleri, uçuşları ve fiyatı ara, Sunexpress, Pegasus, Anadolu Jet ile sana uygun biletleri bul ve satın al.

İzmir Iğdır Uçak Bileti Fiyatı

En uygun İzmir Iğdır uçak bileti fiyatları bul. 256 Bit SSL Şifreleme Güvenliği ile ucuzucakbiletiara.com online alışveriş imkanı ile tüm havayollarının İzmir Iğdır uçak biletleri kampanya ve indirimleri sizleri bekliyor.

İzmir Iğdır Uçak Bileti Fiyatları THY Ucuz İzmir Iğdır Bilet Fiyatı Ara, Pegasus En Uygun İzmir-Iğdır Uçak Saatleri THY, Pegasus ve Anadolujet Seferleri, Saatleri için tıkla…

İzmir Iğdır Uçak Bileti Pegasus

İzmir Iğdır Uçak Bileti Thy fiyatları ara’mak için Tıkla… THY, AnadoluJet ve Pegasus Uçak Firmalarının, En Ucuz İzmir Iğdır Uçak Biletleri için sitemizden Bilet Sorgulaması Yap, Karşılaştırmalı olarak En Uygun Uçak Bileti Bul ve Al.

İzmir’den Iğdır’a uçak bileti fiyatları ve en ucuz İzmir Iğdır seferlerini bulmak için akıllı bilet arama motorumuz sizin için firmaları ve seferleri karşılaştırıp en uygun biletleri listeler ve sizde güvenle satın alırsınız.

İzmir Iğdır Uçak Bileti Ucuz

Ucuz İzmir Iğdır uçak bileti fırsatlarını bulun. Hava yolu şirketindeki fiyatları tek ekranda karşılaştırın.

İzmir Iğdır uçuş arama sayfamızda İzmir Iğdır uçak biletlerini listeleyebilir, İzmir-Iğdır uçak biletlerini 2 kolay adımda güvenle satın alabilirsiniz.

İzmir Hakkında

Şehir merkezinden turistik beldelerine kadar dört bir köşesi doğal güzelliklerle çevrili olan İzmir, muhteşem iklimi ve sıcak insanlarıyla Türkiye’nin en çok tercih edilen şehirleri arasında yer almakta dır.

Ege Denizi’ne kıyısı olan ve sıcak iklimi ile bir tatil beldesi olan İzmir, Türkiye’nin en kalabalık üçüncü şehridir. Tarih boyunca en stratejik liman kentlerinden biri olduğu için bir çok medeniyetin izlerini taşıyan kent geçmişi M.Ö. 6500 yıllarına kadar uzanmaktadır.

Şehir merkezindeki en popüler caddelerde yürürken bile bunalmayacağınız İzmir’e sadece turistik beldelerini gezmek amacı ile değil herhangi 1 hafta sonu İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na çok uygun bilet fiyatlarıyla uçup yalnızca kafa dinlemek için bile seyahat edebilirsiniz ucuz uçak bileti.

İzmir’de ilk uğramanızı tavsiye ettiğimiz yerler arasında Saat Kulesi. II. Abdülhamid’in tahta çıkışının 25. Yılı şerefine inşa edilen 25 metre uzunluğundaki kuleye muhakkak uğramalısınız. İzmir’in manzarasını doya doya izleyebilmek için ise Asansör’e gitmenizi öneririz.

Tarihi asansör, bir asırı aşkın süredir ziyaretçilerine İzmir’in en güzel manzaralarını sunuyor. Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı, Kurtuluş Savaşı’nın simgelerinden Hükümet Konağı, Tarihi Kemeraltı Çarşısı, bugün alışveriş merkezi olarak kullanılacak olan Eski Gümrük Binası gibi önemli tarihi ve kültürel yerler İzmir’de görmeniz gerekli olanlar arasında bulunuyor.

Hem ticari hem de iş amaçlı olarak bir çok ziyaretçi ağırlayan İzmir’de Adnan menderes havalimanı bulunuyor. İzmir’e seyahat planınızda, Adnan Menderes Havalimanı’nı kullanarak şehire kolayca ulaşım sağlamak için, tüm uçuşları inceleyerek size en ideal İzmir uçak biletini alabilirsiniz.

İzmir Iğdır Uçak Bileti

Iğdır Hakkında

Iğdır Türkiye’nin çatısı olarak bilinen Ağrı Dağı’nın büyük bir bölümünün yer aldığı Iğdır, Doğu Anadolu Bölgesi’nin Erzurum, Kars kesiminde yer almakta. Aras Nehri’nin Arpaçay ile birleşmesiyle hayat bulan Iğdır, Ermenistan sınırında yer almakta.

Iğdır’da tarih öncesi dönemlerde ve yakın tarih boyunca bir çok uygarlık hüküm sürdüğü için bölge bir hayli renkli ve zengin bir kültürel hazineye sahiptir. İran üzerinden gelen İpek Yolu kervanlarının geçiş noktasında bulunan Iğdır ve çevresi tarihte pek çok kez el değiştirmiştir.

MÖ 5000, 4000 senelerinde bugünkü Azerbaycan Sürmeli Çukuru ve Doğu Anadolu çevresine yerleşen. Hurrilerden sonra Mittaniler, Hititler, Asurlular, Kimmerler, Medler, Persler, Sümerliler ve Subailer gibi toplulukların Iğdır çevresinde yerleştiği bilinmektedir.

Başkenti Van olan ve tüm Doğu Anadolu’yu hakimiyetinde bulunduran Urartular da Iğdır’ın tarihi çehresini değiştiren toplumlardan biridir. Sırasıyla Selçuklular, Karakoyunlular, Akkoyunlular, Safeviler, Osmanlılar, Ruslar ve sonra Türkiye Cumhuriyeti egemenliğine giren Iğdır, Kars’tan ayrılarak 1992’de şehir statüsüne yükseldi.

Günümüzde Ağrı Dağı’ndan alçak rakımıyla mikroklima iklimi gösteren Iğdır’da. Doğu Anadolu’nun karasal iklimi görülse de bölgenin sıcaklık ortalaması daha fazla ve tarımsal çeşitliliği yörenin diğer illerine göre daha zengindir. Iğdır’da bulunan Iğdır Üniversitesi şehirdeki en büyük yükseköğretim kurumudur.