İzmir Samsun Uçak Bileti
Samsun

İzmir Samsun Uçak Bileti

İzmir Samsun Uçak Bileti Thy

İzmir Samsun uçak bileti Thy, Pegasus, AnadoluJet En uygun Fiyatları İzmir Samsun uçak bileti en ucuz Thy, Pegasus, Anadolu Jet Fiyatları al.

İzmir Samsun uçak bileti Thy en ucuz, saatleri, uçuşları ve fiyatı ara, Sunexpress, Pegasus, Anadolu Jet ile sana uygun biletleri bul ve satın al.

İzmir Samsun Uçak Bileti Pegasus

En uygun İzmir Samsun uçak bileti Pegasus fiyatları bul. 256 Bit SSL Şifreleme Güvenliği ile ucuzucakbiletiara.com online alışveriş imkanı ile tüm havayollarının İzmir Samsun uçak biletleri kampanya ve indirimleri sizleri bekliyor.

İzmir Samsun Uçak Bileti Fiyatları THY Ucuz İzmir Samsun Bilet Fiyatı Ara, Pegasus En Uygun İzmir-Samsun Uçak Saatleri THY, Pegasus ve Anadolujet Seferleri, Saatleri için tıkla…

İzmir Samsun Uçak Bileti Anadolu Jet

İzmir Samsun Uçak Bileti Anadolu Jet fiyatları ara’mak için Tıkla… THY, AnadoluJet ve Pegasus Uçak Firmalarının, En Ucuz İzmir Samsun Uçak Biletleri için sitemizden Bilet Sorgulaması Yap, Karşılaştırmalı olarak En Uygun Uçak Bileti Bul ve Al.

İzmir’den Samsun’a uçak bileti fiyatları ve en ucuz İzmir Samsun seferlerini bulmak için akıllı bilet arama motorumuz sizin için firmaları ve seferleri karşılaştırıp en uygun biletleri listeler ve sizde güvenle satın alırsınız.

İzmir Samsun Uçak Bileti Ucuz

Ucuz İzmir Samsun uçak bileti fırsatlarını bulun. Hava yolu şirketindeki fiyatları tek ekranda karşılaştırın.

İzmir Samsun uçuş arama sayfamızda İzmir Samsun uçak biletlerini listeleyebilir, İzmir-Samsun uçak biletlerini 2 kolay adımda güvenle satın alabilirsiniz.

İzmir Hakkında

Şehir merkezinden turistik beldelerine kadar dört bir köşesi doğal güzelliklerle çevrili olan İzmir, muhteşem iklimi ve sıcak insanlarıyla Türkiye’nin en çok tercih edilen şehirleri arasında yer almakta dır.

Ege Denizi’ne kıyısı olan ve sıcak iklimi ile bir tatil beldesi olan İzmir, Türkiye’nin en kalabalık üçüncü şehridir. Tarih boyunca en stratejik liman kentlerinden biri olduğu için bir çok medeniyetin izlerini taşıyan kent geçmişi M.Ö. 6500 yıllarına kadar uzanmaktadır.

Şehir merkezindeki en popüler caddelerde yürürken bile bunalmayacağınız İzmir’e sadece turistik beldelerini gezmek amacı ile değil herhangi 1 hafta sonu İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na çok uygun bilet fiyatlarıyla uçup yalnızca kafa dinlemek için bile seyahat edebilirsiniz ucuz uçak bileti.

İzmir’de ilk uğramanızı tavsiye ettiğimiz yerler arasında Saat Kulesi. II. Abdülhamid’in tahta çıkışının 25. Yılı şerefine inşa edilen 25 metre uzunluğundaki kuleye muhakkak uğramalısınız. İzmir’in manzarasını doya doya izleyebilmek için ise Asansör’e gitmenizi öneririz.

Tarihi asansör, bir asırı aşkın süredir ziyaretçilerine İzmir’in en güzel manzaralarını sunuyor. Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı, Kurtuluş Savaşı’nın simgelerinden Hükümet Konağı, Tarihi Kemeraltı Çarşısı, bugün alışveriş merkezi olarak kullanılacak olan Eski Gümrük Binası gibi önemli tarihi ve kültürel yerler İzmir’de görmeniz gerekli olanlar arasında bulunuyor.

Hem ticari hem de iş amaçlı olarak bir çok ziyaretçi ağırlayan İzmir’de Adnan menderes havalimanı bulunuyor. İzmir’e seyahat planınızda, Adnan Menderes Havalimanı’nı kullanarak şehire kolayca ulaşım sağlamak için, tüm uçuşları inceleyerek size en ideal İzmir uçak biletini alabilirsiniz.

Samsun Hakkında

Samsun, orta karadeniz’in en kalabalık kısmıdür. Türkiye’nin ise en kalabalık 16. şehridir. 17 ilçesi bulunan samsun belediyesi’nin kurumu osmanlı imparatorluğu dönemindeki kanuni esasi içinde bir batılılaşma hareketi ortaya çıkmıştır.

Kentin isminin evvela amisos olduğu bilinmektedir. Bu isim palaskçadan gelmektedir. şehrin tarihçesine bakacak olursak, burada yaşayan ilk insanların gaşkalar olduğu, meydana getirilen kazılar sonucu ortaya çıkmıştır.

Mert irmağı kenarına, şehirdeki öteki yaşayan insanlarla da birleşilerek şehir kurmuşlardır. şehir, ondan sonra hitit egemenliğine girerek hitit şehri olmuştur. Bu hakimiyet sonrasında mö 2000 senelerında frigler tarafınca yıkılmıştır.

Samsun friglerden sonrasında kimmerlerin egemenliğine girmiştir. Kimmerler, lidya kralı’na yenilerek şehri hükmünden çıkarmıştır. Lidya kralı da pers imparatorluğu’na yenilerek şehir pers imparatorluğuna geçmiştir.

Perslerin hâkimiyeti ancak mö 300 seneına kadar süre gelmiştür. Perslerin hâkimiyetinden sonra efsunk iskender’in şehri almasıyla, şehir makedonyalıların eline geçmiştir. Son olarak roma ve bizans hâkimiyetinden sonra da nihayet türklerin olmuştur.

Bizans döneminde şehir, önemli piskoposluk merkezi haline gelmiştir. Türklerin hüküm sürdüğü dönemde şehirde birçok beylikler kurulmuştur. Harika bir limana sahip bu güzel şehirden evliya çelebi de seyahatnamesinde sıkça yer vermiştir.

Özellikle şu sözleriyle şehri bütünüyle ele almıştır; samsun karadeniz kıysıcaklıknda kefe’nin tam karşısında ünlü bir kasabadır. Amasya suyu kabanın doğusundan geçerek denize dökülür. Samsun’un güneyindeki dağ bir yay çizerek batıdan ve doğudan denizle birleşir.

Samsun şehri, bu dağ silsilelerinin oluşturduğu yarım çember ile karadeniz arasında alçak bir düzlüktedir. Eski yapı olarak bir kale ve kalenin arasında camiler, hamamlar ve çarşı vardır. Birkaç ev bir araya getirilerek açılan öbeklerle mahalleler oluşturulmuştur.

Bu güzide şehirden yalnızca evliya çelebi değil, 1701 yılında samsun ziyaretinde bulunan fransız doğabilimci tournefort ve 1800’lü yıllarda ingiliz gezgin j. Macdonald kinneir de samsun’un o dönem güzelliğinden etkilenen öteki isimlerdir.

Yunan mitolojisine ait olan bir efsaneye bakılırsa şehirde hanım savaşçılar olan amazonlar yaşamaktaymış. Mö 1200 senelerında o dönemde thermodon denilen şimdi ise terme çayı olan kıyıda yaşadıkları söylenmektedir.

Bu hanım savaşçıların, okların yaylarını daha iyi çekebilmeleri adına çocukken göğüslerinin kesildiği söyleniyor. Şehirdeki hanım statüsünün de bu efsaneleşmiş yardımıyla fazlaca arttığı biliniyor.

Mimari güzelliklere de mevzu olan bu savaşçı amazon kadınları samsun tarihinde önemli bir rol oynamaktaydı.