İzmir Diyarbakır Uçak Bileti
Diyarbakır

İzmir Diyarbakır Uçak Bileti

İzmir Diyarbakır Uçak Bileti Thy

İzmir Diyarbakır uçak bileti Thy en ucuz, saatleri, uçuşları ve fiyatı ara, Sunexpress, Pegasus, Anadolu Jet ile sana uygun biletleri bul ve satın al.

En uygun İzmir Diyarbakır uçak bileti fiyatları bul. 256 Bit SSL Şifreleme Güvenliği ile ucuzucakbiletiara.com online alışveriş imkanı ile tüm havayollarının İzmir Diyarbakır ucuzabilet kampanya ve indirimleri sizleri bekliyor.

İzmir Diyarbakır Uçak Bileti Fiyatları THY Ucuz İzmir Diyarbakır Bilet Fiyatı Ara, Pegasus En Uygun İzmir-Diyarbakır Uçak Saatleri THY, Pegasus ve Anadolujet Seferleri, Saatleri için tıkla…

İzmir Diyarbakır Uçak Bileti Pegasus

İzmir Diyarbakır Uçak Bileti fiyatları ara’mak için Tıkla… THY, AnadoluJet, Sunexpress ve Pegasus Uçak Firmalarının, En Ucuz İzmir Diyarbakır Uçak Biletleri için sitemizden Bilet Sorgulaması Yap, Karşılaştırmalı olarak En Uygun Uçak Bileti Bul ve Al.

İzmir’den Diyarbakır’a uçak bileti fiyatları ve en ucuz İzmir Diyarbakır seferlerini bulmak için akıllı bilet arama motorumuz sizin için firmaları ve seferleri karşılaştırıp en ucuz biletleri listeler ve sizde güvenle satın alırsınız.

İzmir Diyarbakır Uçak Bileti Ucuz

Ucuz İzmir Diyarbakır uçak bileti fırsatlarını bulun. Havayolu şirketindeki fiyatları tek ekranda karşılaştırın.

İzmir Diyarbakır uçuş arama sayfamızda İzmir Diyarbakır uçak biletlerini listeleyebilir, İzmir-Diyarbakır uçak biletlerini 2 kolay adımda güvenle satın alabilirsiniz.

Diyarbakır Hakkında

Diyarbakır Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin 1500 000 nüfusuyla en büyük şehridir. Sürekli göç alan kent, hızlı bir büyüme göstermiştir. Şehrin içinden geçen Dicle Nehri ve dünyanın en büyük surlarından birisi olan Diyarbakır Kalesi, kentin en önemli simgelerinden biridir.

Şehirde ayrıca Ulu Cami, Behram Paşa Camii, Hz. Ömer Cami, Mesudiye Medresesi. Meryem Ana Kilisesi ve Atatürk Evi gibi yerler gezilebilir mekanlardan sadece birkaçıdır. Ayrıca Çin Seddi’nden sonra dünyada sağlam kalmış en büyük kalelerden bir tanesi olan Diyarbakır Kalesi’ne de çıkabilir Diyarbakırın güzelliklerini seyredebilirsiniz.

Ünlü şair Cahit Sıtkı Tarancı’nın evi de bugün müze olarak ziyarete açıktır. Diyarbakır kara iklimi etkisi altındadır. Yazları çok sıcak ve kurak geçer ancak kışları Doğu Anadolu Bölgesi kadar soğuk geçmemektedir. Havalimanı şehir merkezine yaklaşık 6 kilometre Mesafedeki havaalanından kent merkezine otobüs ve taksiyle ulaşım kolayca sağlanabilmektedir.

Yemek kültürü yönünden zengin bir mutfağa sahip olan Diyarbakır‘da kaburga dolması, içli köfte, saç tava, ciğer kebabı ve kadayıf dolması yiyebileceğiniz eşsiz lezzetlerden sadece birkaçıdır. Kentte Dicle ve Selahattin Eyyubi Üniversiteleri faaliyet göstermektedir.

Diyarbakıra bağlı ilçeler ise şu şekildedir; Bismil, Dicle, Ergani, Eğil, Hazro, Hani, Kayapınar, Lice, Kocaköy, Kulp, Silven, Sur, Çermiş, Çınar, Güngüş. Sizde hemen en ucuz diyarbakır uçak bileti alarak seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İzmir Diyarbakır Uçak Bileti

İzmir Hakkında

Şehir merkezinden turistik beldelerine kadar dört bir köşesi doğal güzelliklerle çevrili olan İzmir, muhteşem iklimi ve sıcak insanlarıyla Türkiye’nin en çok tercih edilen şehirleri arasında yer almakta dır.

Ege Denizi’ne kıyısı olan ve sıcak iklimi ile bir tatil beldesi olan İzmir, Türkiye’nin en kalabalık üçüncü şehridir. Tarih boyunca en stratejik liman kentlerinden biri olduğu için bir çok medeniyetin izlerini taşıyan kent geçmişi M.Ö. 6500 yıllarına kadar uzanmaktadır.

Şehir merkezindeki en popüler caddelerde yürürken bile bunalmayacağınız İzmir’e sadece turistik beldelerini gezmek amacı ile değil herhangi 1 hafta sonu İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na çok uygun bilet fiyatlarıyla uçup yalnızca kafa dinlemek için bile seyahat edebilirsiniz ucuz uçak bileti.

İzmir’de ilk uğramanızı tavsiye ettiğimiz yerler arasında Saat Kulesi. II. Abdülhamid’in tahta çıkışının 25. Yılı şerefine inşa edilen 25 metre uzunluğundaki kuleye muhakkak uğramalısınız. İzmir’in manzarasını doya doya izleyebilmek için ise Asansör’e gitmenizi öneririz.

Tarihi asansör, bir asırı aşkın süredir ziyaretçilerine İzmir’in en güzel manzaralarını sunuyor. Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı, Kurtuluş Savaşı’nın simgelerinden Hükümet Konağı, Tarihi Kemeraltı Çarşısı, bugün alışveriş merkezi olarak kullanılacak olan Eski Gümrük Binası gibi önemli tarihi ve kültürel yerler İzmir’de görmeniz gerekli olanlar arasında bulunuyor.

Hem ticari hem de iş amaçlı olarak bir çok ziyaretçi ağırlayan İzmir’de Adnan menderes havalimanı bulunuyor. İzmir’e seyahat planınızda, Adnan Menderes Havalimanı’nı kullanarak şehire kolayca ulaşım sağlamak için, tüm uçuşları inceleyerek size en ideal İzmir uçak biletini alabilirsiniz.