İstanbul Samsun Uçak Bileti
Samsun

İstanbul Samsun Uçak Bileti

İstanbul Samsun Uçak Bileti fiyatları ara’mak için Tıkla… THY, AnadoluJet ve Pegasus Uçak Firmalarının, En Ucuz İstanbul Samsun Uçak Biletleri için sitemizden Bilet Sorgulaması Yap, Karşılaştırmalı olarak En Uygun Uçak Bileti Bul ve Al.

Ucuz İstanbul Samsun Uçak Bileti fiyatları ara

Ucuz İstanbul Samsun Uçak Bileti fiyatları ara’mak için Tıkla… THY, AnadoluJet ve Pegasus Uçak Firmalarının, En Ucuz İstanbul Samsun Uçak Biletleri için sitemizden Bilet Sorgulaması Yap, Karşılaştırmalı olarak En Uygun Uçak Bileti Bul ve Al.

En uygun İstanbul Samsun uçak bileti fiyatları bul. 256 Bit SSL Şifreleme Güvenliği ile ucuzucakbiletiara.com online alışveriş imkanı ile tüm havayollarının İstanbul Samsun uçak biletleri kampanya ve indirimleri sizleri bekliyor.

İstanbul Samsun Uçak Bileti Thy

İstanbul Samsun uçak bileti THY, En ucuz İstanbul Samsun uçak bileti ne kadar, saatleri, uçuşları ve fiyatı ara, Sunexpress, Pegasus, Anadolu Jet ile sana uygun biletleri bul ve satın al.

İstanbul’dan Samsun’a uçak bileti fiyatları ve en ucuz İstanbul Samsun seferlerini bulmak için akıllı bilet arama motorumuz sizin için firmaları ve seferleri karşılaştırıp en uygun biletleri listeler ve sizde güvenle satın alırsınız.

İstanbul IST – Samsun SZF arası en iyi uçak bileti fırsatlarını bulun. Hava yolu şirketindeki fiyatları tek ekranda karşılaştırın.

İstanbul – Samsun uçuş arama sayfamızda İstanbul Samsun arası uçak biletlerini listeleyebilir, İstanbul dan Samsun a uçak biletlerini 2 kolay adımda güvenle satın alabilirsiniz.

Samsun Hakkında

Samsun, orta karadeniz’in en kalabalık kısmıdür. Türkiye’nin ise en kalabalık 16. şehridir. 17 ilçesi bulunan samsun belediyesi’nin kurumu osmanlı imparatorluğu dönemindeki kanuni esasi içinde bir batılılaşma hareketi ortaya çıkmıştır.

Kentin isminin evvela amisos olduğu bilinmektedir. Bu isim palaskçadan gelmektedir. şehrin tarihçesine bakacak olursak, burada yaşayan ilk insanların gaşkalar olduğu, meydana getirilen kazılar sonucu ortaya çıkmıştır.

Mert irmağı kenarına, şehirdeki öteki yaşayan insanlarla da birleşilerek şehir kurmuşlardır. şehir, ondan sonra hitit egemenliğine girerek hitit şehri olmuştur. Bu hakimiyet sonrasında mö 2000 senelerında frigler tarafınca yıkılmıştır.

Samsun friglerden sonrasında kimmerlerin egemenliğine girmiştir. Kimmerler, lidya kralı’na yenilerek şehri hükmünden çıkarmıştır. Lidya kralı da pers imparatorluğu’na yenilerek şehir pers imparatorluğuna geçmiştir.

Perslerin hâkimiyeti ancak mö 300 seneına kadar süre gelmiştür. Perslerin hâkimiyetinden sonra efsunk iskender’in şehri almasıyla, şehir makedonyalıların eline geçmiştir. Son olarak roma ve bizans hâkimiyetinden sonra da nihayet türklerin olmuştur.

Bizans döneminde şehir, önemli piskoposluk merkezi haline gelmiştir. Türklerin hüküm sürdüğü dönemde şehirde birçok beylikler kurulmuştur. Harika bir limana sahip bu güzel şehirden evliya çelebi de seyahatnamesinde sıkça yer vermiştir.

Özellikle şu sözleriyle şehri bütünüyle ele almıştır; samsun karadeniz kıysıcaklıknda kefe’nin tam karşısında ünlü bir kasabadır. Amasya suyu kabanın doğusundan geçerek denize dökülür. Samsun’un güneyindeki dağ bir yay çizerek batıdan ve doğudan denizle birleşir.

Samsun şehri, bu dağ silsilelerinin oluşturduğu yarım çember ile karadeniz arasında alçak bir düzlüktedir. Eski yapı olarak bir kale ve kalenin arasında camiler, hamamlar ve çarşı vardır. Birkaç ev bir araya getirilerek açılan öbeklerle mahalleler oluşturulmuştur.

Bu güzide şehirden yalnızca evliya çelebi değil, 1701 yılında samsun ziyaretinde bulunan fransız doğabilimci tournefort ve 1800’lü yıllarda ingiliz gezgin j. Macdonald kinneir de samsun’un o dönem güzelliğinden etkilenen öteki isimlerdir.

Yunan mitolojisine ait olan bir efsaneye bakılırsa şehirde hanım savaşçılar olan amazonlar yaşamaktaymış. Mö 1200 senelerında o dönemde thermodon denilen şimdi ise terme çayı olan kıyıda yaşadıkları söylenmektedir.

Bu hanım savaşçıların, okların yaylarını daha iyi çekebilmeleri adına çocukken göğüslerinin kesildiği söyleniyor. Şehirdeki hanım statüsünün de bu efsaneleşmiş yardımıyla fazlaca arttığı biliniyor.

Mimari güzelliklere de mevzu olan bu savaşçı amazon kadınları samsun tarihinde önemli bir rol oynamaktaydı.

İstanbul Samsun Uçak Bileti

İstanbul Hakkında

İstanbul 18 milyona yakın nüfusu ile Türkiye nin en kalabalık şehirlerinin başında gelir. İki kıta üzerine kurulmuş olan İstanbul iki yakayı birbirine bağlamakta olan İstanbul un Avrupa kıtasında kalan kısmına Avrupa yakası, Asya yakasıdaki bölümüne de Anadolu yakası denir.

Ve bu iki yaka arasında sırasıyla Boğaziçi köprüsü, Fatih Sultan Mehmet köprüsü, Avrasya tüneli ve muhteşem Yavuz Sultan Selim Köprüleri ile bağlantı kurulur. İki kıta arasında denizin altından tüp geçit ile ikiyi yakayı birbirine bağlayan Marmaray tren hattı da bulunmaktadır. İstanbul da yine iki yaka arasında vapurlarla ulaşım sağlanır.

Dünyanın en eski kentlerinden bir tanesi olan İstanbul sırasıyla Roma, Doğu Roma ve Osmanlı İmparatorluğu na başkentlik yapmış ve bu yüzden çok sayıda tarihi eser bulunmakta ve kentin her karışında tarih fışkırmaktadır.

Şehirde Ayasofya, Topkapı Sarayı, Dolmabahçe Sarayı, Arkeoloji Müzesi, Sultanahmet Meydanı, Sultanahmet, Süleymaniye Camileri, Taksim Meydanı, Beyoğlu İstiklal Caddesi, Galata Kulesi, Su Kemerleri, Yerebatan Sarnıcı, Fener Rum Patrikhanesi, yüzlerce cami, kilise ve sinagog gezilebilecek yerlerden sadece bir kaçıdır.

İstanbul da biri Avrupa Yakası diğeri Anadolu yakasında olmak üzere iki havalimanından ulaşım sağlanır. Avrupa yakasında Arnavutköy deki İstanbul havalimanına Kentin her yerinde durakları bulunan Havaist otobüsleri ile ulaşım sağlanmaktadır.

Anadolu Yakası ndaki Sabiha Gökçen Havalimanı ndan ise ulaşım otobüs veya taksiyle sağlanır. Kentte metro, hafif raylı sistem tramvay ve metrobüs veya otobüs ve dolmuşlar ulaşım sağlanabilir.