İstanbul Diyarbakır Uçak Bileti
Diyarbakır

İstanbul Diyarbakır Uçak Bileti

İstanbul Diyarbakır Uçak Bileti, Ucuz İstanbul Diyarbakır Uçak Bileti fiyatları ara’mak için Tıkla. THY, AnadoluJet ve Pegasus Uçak Firmalarının, En Ucuz İstanbul Diyarbakır Uçak Biletleri için sitemizden Bilet Sorgulaması Yap, Karşılaştırmalı olarak En Uygun Uçak Bileti Bul ve Al.

Ucuz İstanbul Diyarbakır Uçak Bileti fiyatları ara

Ucuz İstanbul Diyarbakır Uçak Bileti fiyatları ara’mak için Tıkla. THY, AnadoluJet ve Pegasus Uçak Firmalarının, En Ucuz İstanbul Diyarbakır Uçak Biletleri için sitemizden Bilet Sorgulaması Yap, Karşılaştırmalı olarak En Uygun Uçak Bileti Bul ve Al.

En uygun İstanbul Diyarbakır uçak bileti fiyatları bul. 256 Bit SSL Şifreleme Güvenliği ile ucuzucakbiletiara.com online alışveriş imkanı ile tüm havayollarının İstanbul Diyarbakır uçak biletleri kampanya ve indirimleri sizleri bekliyor.

İstanbul Diyarbakır Uçak Bileti Thy

İstanbul Diyarbakır uçak bileti THY, En ucuz İstanbul Diyarbakır uçak bileti ne kadar, saatleri, uçuşları ve fiyatı ara, Sunexpress, Pegasus, Anadolu Jet ile sana uygun biletleri bul ve satın al.

İstanbul’dan Diyarbakır’a uçak bileti fiyatları ve en ucuz İstanbul Diyarbakır seferlerini bulmak için akıllı bilet arama motorumuz sizin için firmaları ve seferleri karşılaştırıp en uygun biletleri listeler ve sizde güvenle satın alırsınız.

İstanbul IST – Diyarbakır DIY arası en iyi uçak bileti fırsatlarını bulun. Hava yolu şirketindeki fiyatları tek ekranda karşılaştırın.

İstanbul – Diyarbakır uçuş arama sayfamızda İstanbul Diyarbakır arası uçak biletlerini listeleyebilir, İstanbul dan Diyarbakır a uçak biletilerini 2 kolay adımda güvenle satın alabilirsiniz.

Diyarbakır Hakkında

Diyarbakır Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin 1500 000 nüfusuyla en büyük şehridir. Sürekli göç alan kent, hızlı bir büyüme göstermiştir. Şehrin içinden geçen Dicle Nehri ve dünyanın en büyük surlarından birisi olan Diyarbakır Kalesi, kentin en önemli simgelerinden biridir.

Şehirde ayrıca Ulu Cami, Behram Paşa Camii, Hz. Ömer Cami, Mesudiye Medresesi. Meryem Ana Kilisesi ve Atatürk Evi gibi yerler gezilebilir mekanlardan sadece birkaçıdır. Ayrıca Çin Seddi’nden sonra dünyada sağlam kalmış en büyük kalelerden bir tanesi olan Diyarbakır Kalesi’ne de çıkabilir Diyarbakırın güzelliklerini seyredebilirsiniz.

Ünlü şair Cahit Sıtkı Tarancı’nın evi de bugün müze olarak ziyarete açıktır. Diyarbakır kara iklimi etkisi altındadır. Yazları çok sıcak ve kurak geçer ancak kışları Doğu Anadolu Bölgesi kadar soğuk geçmemektedir. Havalimanı şehir merkezine yaklaşık 6 kilometre Mesafedeki havaalanından kent merkezine otobüs ve taksiyle ulaşım kolayca sağlanabilmektedir.

Yemek kültürü yönünden zengin bir mutfağa sahip olan Diyarbakır‘da kaburga dolması, içli köfte, saç tava, ciğer kebabı ve kadayıf dolması yiyebileceğiniz eşsiz lezzetlerden sadece birkaçıdır. Kentte Dicle ve Selahattin Eyyubi Üniversiteleri faaliyet göstermektedir.

Diyarbakıra bağlı ilçeler ise şu şekildedir; Bismil, Dicle, Ergani, Eğil, Hazro, Hani, Kayapınar, Lice, Kocaköy, Kulp, Silven, Sur, Çermiş, Çınar, Güngüş. Sizde hemen en ucuz diyarbakır uçak bileti alarak seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İstanbul Diyarbakır Uçak Bileti

İstanbul Hakkında

İstanbul 18 milyona yakın nüfusu ile Türkiye nin en kalabalık şehirlerinin başında gelir. İki kıta üzerine kurulmuş olan İstanbul iki yakayı birbirine bağlamakta olan İstanbul un Avrupa kıtasında kalan kısmına Avrupa yakası, Asya yakasıdaki bölümüne de Anadolu yakası denir.

Ve bu iki yaka arasında sırasıyla Boğaziçi köprüsü, Fatih Sultan Mehmet köprüsü, Avrasya tüneli ve muhteşem Yavuz Sultan Selim Köprüleri ile bağlantı kurulur. İki kıta arasında denizin altından tüp geçit ile ikiyi yakayı birbirine bağlayan Marmaray tren hattı da bulunmaktadır. İstanbul da yine iki yaka arasında vapurlarla ulaşım sağlanır.

Dünyanın en eski kentlerinden bir tanesi olan İstanbul sırasıyla Roma, Doğu Roma ve Osmanlı İmparatorluğu na başkentlik yapmış ve bu yüzden çok sayıda tarihi eser bulunmakta ve kentin her karışında tarih fışkırmaktadır.

Şehirde Ayasofya, Topkapı Sarayı, Dolmabahçe Sarayı, Arkeoloji Müzesi, Sultanahmet Meydanı, Sultanahmet, Süleymaniye Camileri, Taksim Meydanı, Beyoğlu İstiklal Caddesi, Galata Kulesi, Su Kemerleri, Yerebatan Sarnıcı, Fener Rum Patrikhanesi, yüzlerce cami, kilise ve sinagog gezilebilecek yerlerden sadece bir kaçıdır.

İstanbul da biri Avrupa Yakası diğeri Anadolu yakasında olmak üzere iki havalimanından ulaşım sağlanır. Avrupa yakasında Arnavutköy deki İstanbul havalimanına Kentin her yerinde durakları bulunan Havaist otobüsleri ile ulaşım sağlanmaktadır.

Anadolu Yakası ndaki Sabiha Gökçen Havalimanı ndan ise ulaşım otobüs veya taksiyle sağlanır. Kentte metro, hafif raylı sistem tramvay ve metrobüs veya otobüs ve dolmuşlar ulaşım sağlanabilir.